برگزیدگان نخستین جشنواره موسیقی آموزشگاه های آزاد گیلان معرفی شدند .................................................................
رشت، خبرگزاری جمهوری اسلامی 02/10/87 داخلی.فرهنگی.موسیقی.
برگزیدگان نخستین جشنواره موسیقی آموزشگاه های آزاد موسیقی استان گیلان عصر روز دوشنبه طی مراسمی درسالن نمایش مجتمع فرهنگی سردار جنگل رشت معرفی شدند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران و هنرمندان موسیقی آموزشگاه های آزاد موسیقی گیلان شرکت داشتند از حدود 60 برگزیده این جشنواره تقدیر شد.
"علی احمدی فر" رییس انجمن موسیقی استان گیلان و دبیر این جشنواره گفت: برای شرکت در نخستین جشنواره موسیقی آموزشگاه های آزاد موسیقی استان گیلان 200 هنرجو از 18 آموزشگاه شرکت داشتند.
وی اضافه کرد:این جشنواره در سه بخش موسیقی کلاسیک، سنتی و کودک و در 18 رشته برگزار شد.
وی اظهارکرد:نخستین جشنواره موسیقی آموزشگاههای آزاد موسیقی استان گیلان از 30 آذر تا دوم دی ماه امسال ادامه داشت که شرکت کنندگان هنرخود را در حضور داوران به نمایش گذاشتند.
"ناصر مسعودی" از خوانندگان نام آشنای موسیقی محلی گیلان هم در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره ها بازدهی مناسبی برای پرورش استعدادهای موسیقی این استان داشته باشد.
وی افزود:از تمامی مسوولان و دست اندرکاران کشور تقاضا دارم تا پایه های موسیقی این کشور راهر روز مستحکم تر کنند زیرا ما در هنر موسیقی ریشه داریم و باید این هنرها را به جوانان آموخت تا آنان این راه را ادامه دهند.
وی گفت: موسیقی آنقدر در وجود انسان ها جای گرفته است که نفس کشیدن بدون موسیقی امکان پذیر نیست.
حجت الاسلام والمسلمین "حمید پور عیسی" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان هم در این مراسم بر ضرورت توجه به آموزه های صحیح هنر موسیقی تاکید کرد.
وی ادامه داد:موسیقی باید آراستگی و پیراستگی داشته باشد و منزلت موسیقی سالم باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.
وی افزود: نباید به مقوله موسیقی به عنوان یک تفرجگاه نگریسته شود بلکه این هنر باید با برنامه ریزی در فصلی از زندگی ما گنجانده شود.
وی گفت: باید سعی شود با برنامه ریزی و دقت درمعرفی موسیقی اصیل و ماندگار آنان که می خواهند موسیقی را به عنوان تفرجگاه ببینند به حاشیه رانده شوند.
در این مراسم بیانیه هیات داوران قرائت و پس از آن از برگزیدگان این جشنواره بااهدای لوح یادبود و جوایزی توسط مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان تقدیر شد. ک/3 516/1552/508 شماره 372 ساعت 18:51 تمام