120 طرح در دهه فجر در استان ایلام به بهره برداری می رسد .......................................................
ایلام ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 02/10/87 داخلی.اجتماعی.دهه فجر.
ایلام- استاندار ایلام گفت: حدود 120 طرح در دهه مبارک فجر امسال در مناطق مختلف این استان به بهره برداری می رسد.
"میرمحمد غراوی"روز دوشنبه در بازدید از منطقه نفتی دهلران در جنوب این استان افزود: این طرحهای عمرانی و تولیدی به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افتتاح خواهند شد.
وی گفت:بهره برداری از این طرحها نقش بسزایی در نحوه خدمات رسانی، توسعه و اشتغال استان و در اولویت قرار دادن موضوعات مهم منطقه دارد.
وی افزود: مسایل مهم استان از جمله چگونگی برگزاری دهه فجر(ستاد سیمرغ)، انتخابات ریاست جمهوری، بررسی طرحهای عمرانی، وضعیت اشتغال و کشاورزی از دیگر موارد مورد بحث در این منطقه بوده است.
استاندار ایلام در ادامه در بازدید از تاسیسات نفتی "چشمه خوش" دهلران گفت:اقدامات بسیار خوبی در زمینه استخراج نفت در این منطقه انجام شده است و روزانه یکصد هزار بشکه نفت از این منطقه استخراج و از طریق خط انتقال لوله به پالایشگاههای کشور منتقل می شود.
غراوی افزود: هم اکنون علاوه بر تولید نفت خام، در زمینه تولید گاز نیز اقدامات بسیارمهمی در ایلام انجام شده به طوری که پروژه "3100ECL" گاز مایع و نفت در حال انجام است که با انجام این طرح از سوختن بیش از 60 میلیون فوت متر مکعب گاز که اکنون در حال هدر رفتن است جلوگیری می شود.
وی ادامه داد: با استخراج و انتقال گازهای منطقه چشمه خوش دهلران از آلودگی محیط زیست منطقه نیز تا حد زیادی کاسته خواهد شد.
غراوی گفت:این پروژه تا پایان سال 88 به بهره برداری خواهد رسید و پیش ـ بینی می شود با بهره برداری از آن،تولید روزانه نفت در شهرستان دهلران به 240 هزار بشکه در روز برسد. شهرستان مرزی دهلران در 228 کیلومتری جنوب شهر ایلام واقع است.
7177/633/543 شماره 370 ساعت 18:45 تمام