۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7489504
۰ نفر
حجاب سدی نفوذناپذیر درمقابل انحرافات است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 فرهنگی.همایش.حجاب وعفاف بندرعباس- مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان وزارت آموزش وپرورش با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان گفت: حجاب اسلامی به عنوان سدی نفوذ ناپذیر درمقابل انحرافات وآلودگی هاست.
مهری سویزی روز دوشنبه درهمایش گوهرعفاف در کانون غدیر بندرعباس افزود: حجاب به منزله پاسداری ارزش ها از فراگیرترین برنامه های مکتب الهی است که نبود آن سبب از بین رفتن پاکدامنی، گسستن پیوندهای خانوادگی، ازدیاد طلاق و اشاعه فساد اخلاقی می شود و در نهایت جامعه را به مرز نابودی می کشاند.
به گفته وی، عفاف وحجاب به عنوان نشانه وهویت یک جامعه مسلمان گرفتار پنج ضلعی ضرررسان شده و تمام کسانی که دغدغه توسعه فرهنگی وارزش های انسانی در جامعه دارند باید به خود آیند و حجاب را از این پنج ضلعی نجات دهند.
مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش وپرورش افراط وتفریط، بد دفاع کردن از مقوله حجاب، نبود همگرایی میان گروه های مرجع، نبود الگوهای میانجی برای نسل جوان وهمچنین عدم رصد علمی ونظارت دائم را پنج دلیل عمده اهمیت ندادن به حجاب عنوان کرد.
نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس نیز دراین همایش بر حضور فعال بانوان در فعالیت های اجتماعی تاکید کرد وگفت: حفظ حجاب و عفاف منافاتی با حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی ندارد وفرهنگ اسلامی مملو از زنان پاکدامنی است که به مراتب عالی کمال دست یافته اند.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود::توطئه های اخیر فرهنگی دنیای غرب از زن به عنوان ابزار برای پیشبرد اهداف خود بهره می برند و برای ترویج ارزشهای ضد اخلاقی در کشورهای درحال توسعه بیشترین کمک را از رسانه ها می گیرند.
خلیل عمرانی رییس سازمان آموزش وپرورش استان هرمزگان هم گفت: دشمنان با مکر و سیاست گذاری در درون جامعه با برنامه ریزی ساماندهی شده راه را برای از هم پاشیده شدن کانون گرم خانواده ها فراهم آورده اند که زنان جامعه ما با هوشیاری در برابر افکار و دسیسه های دشمنان ایستادگی می کنند . ک/2 7191/667 / 675 شماره 327 ساعت 16:59 تمام