کارشناس مسائل استراتژیک:نامه احمدی نژاد، اوباما را با چالش روبروکرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 سیاسی.ادبیات.ریاست جمهوری.اوباما قم - مدیرکل دفتر پژوهش های فرهنگی دانشگاه پیام نور گفت: نامه زیرکانه احمدی نژاد نه تنها اوباما را با چالش روبرو ساخت ، بلکه رویکرد و چهره واقعی او را هم برای ملت آمریکا وساده لوحان جوامع اسلامی آشکار خواهد کرد به گزارش روز جمعه ایرنا ، دکتر محمد علی رامین درنشست انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا با محوریت انتخابات آمریکا، فرصت ها و تهدیدها درپژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، گفت: متاسفانه امروز افراد ساده لوحی که از دور مسائلی را دنبال می کنند و هرگز در مورد آن تاملی ندارند ، به رییس جمهوری بخاطر ارسال این نامه انتقاد می کنند.
وی در این نشست که با همت موسسه فرهنگی ولاء منتظرقم برگزار شده بود ، تصریح کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا با شعارهایی متفاوت توانست در رقابتهای سیاسی این کشور پیروز شود ،حال در پاسخ به این نامه باید نشان دهد که آیا در خصوص عدالت محوری و برقراری عدالت آیا روشی متفاوت از سران گذشته آمریکا دارد و آماده جبران مافات است یا خیر؟ وی اظهار داشت: بحمدالله جامعه اسلامی ایران با وجود ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای ، راه حق و حقیقت را از بیراهه می شناسند وتازمانی که ولایت فقیه محور همه امورمان باشد هیچ گزندی از سوی دشمنان بر ما وارد نخواهد شد.
دکتر رامین گفت : هر کجا که شاهد گزندی بودیم ، معلوم شد که مشکل از فاصله گرفتن ما از فرامین مقام معظم رهبری بود ه است .
وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به گنگره عظیم حج گفت: در این پیام ، رهبر انقلاب پنج مرتبه از کلمه امت اسلامی استفاده کرده است و این در حالیست که در سال گذشته چهار مرتبه و سابقا هم چنین کلمه ای بکار نمی رفت، این نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.
این کارشناس مسائل استراتژیک، حذف لقب امام از پیشوند نام مقام رهبری را یک اشتباه استرتژیک دانست وگفت: اگر امروز دشمنان به خود جرات می دهند که در کشورهای اسلامی خواهران و برادران مسلمان ما را به خاک و خون بکشند ، این است که امام امت اسلامی را به رهبری تنزل دادیم و امت اسلامی را به ملت های اسلامی کوچک تجزیه کردیم.
دکتر رامین گفت : طبیعی است وقتی امت اسلامی را به ملت ها اسلامی تجزیه کنید یعنی به جای اینکه یک جامعه اسلامی با یک امام داشته باشیم وبجای اینکه به مسلمانان جهان ، برادر و خواهرمسلمان اطلاق کنیم ، لفظ شهروند را به آنها بدهیم مسلما دشمنان به خود جرات داده و کشورهای اسلامی را چپاول و ملت آن را به خاک و خون بکشند.
وی خطر واقعی را فاصله گرفتن امت های اسلامی از نایب بر حق امام زمان (عج ) دانست و افزود: امروز دشمن با استفاده از خود مسلمانان با آداب و سنن مرتبط با اسلام ، جلو آمده تا رویکرد جدیدی از مبارزات خود را علیه دین اسلام بویژه مذهب شیعه عملیاتی کند.
استاد دانشگاه های تهران بیان داشت: امروز ملت ایران باید به وجود رئیس جمهوری محبوب و مهربانی همچون احمدی نژاد افتخار کند که مایه عزت و اقتدار همه آزاد مردان جهان است.
وی با اظهار تاسف از اینکه برخی افراد ساده لوح بجای اینکه بیایند وبر روی داشته های خود تاکید داشته باشند بر روی نداشته های غبته خورده و به قول معرف مرغ همسایه را غاز می دانند ، گفت: ناجوانمردانه، دولت بسیجی احمدی نژاد را زیر حملات تبلیغی خود قرار داده اند.
دکتر رامین، احمدی نژاد را افتخار تمام مسلمانان در اقصی نقاط دنیا دانست وتصریح کرد: کدام رئیس جمهور ویا شخصیت سیاسی دنیا با مسافرت به کشورهای دیگر با اشک شوق و استقبال باشکوه مردمی مواجه می شود و کلامش نافذ و حرکتش توحیدی است ؟ وی تاکید کرد: بحمدالله امروز رئیس جمهور عدالتخواه ما با استفاده از تریبون جوامع اسلامی ، مهروزی و عدالت طلبی اسلام را تبلیغ می کند و این افتخاری برای جامعه ایرانی در اقصی نقاط دنیا است.
این کارشناس مسایل استراتژیک در بخش دیگری از سخنانش گفت: جریانی که امروز ایالات متحده با همراهی رژیم صهیونیستی در پیش گرفته اند به منظور فریب ملل اسلامی و در راس آن ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی همان داستان کهن شنگول ومنگول و گرگ بیچاره است که برای رسیدن به هدف خود دست به هر کاری زد.
دکتر رامین ادامه داد: امروز مردم آگاه باید بدانند که رنگ، مسلک، کیش و آیین، القاب و عناوین کسانی که سر دمدار کاخ سفید و یا هر کشور ظالم دیگری می شود، نباید تحت تاثیر قرار گرفته و تحلیل های نادرست برای خود داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: شما به تاریخ 220 ساله تاسیس آمریکا و یا 110 ساله گذشته این کشور نگاهی داشته باشید؟ کدام رئیس جمهور این کشور وقتی که بر مسند قدرت قرار گرفت، ظلم و جنایت نکرد و افراد مظلوم و ستمدیده را به خاک و خون نکشید؟ استاد دانشگاههای تهران ادامه داد: امروز ما شاهدیم اوباما در اولین نطق خود پس از انتخابات ریاست جمهوری تاکید بر حمایت از رژیم اشغالگر قدس را می کند و دست یابی ایران را به فناوری های انرژی صلح آمیز هسته ای را محکوم و داعیه ی مقابله با آن را سر می دهد.
دکتر رامین که به دعوت موسسه فرهنگی ولاء منتظر در جمع طلاب و دانشجویان دانشگاه های قم حاضر شده بود، باراک حسین اوباما را یک فرد شبیه سازی شده برای ایجاد نفاق و تفرقه بیشتر میان جوامع اسلامی بویژه ملت مسلمان ایران معرفی کرد.
وی تصریح کرد: ما در دوران متعددی از تاریخ جهان شاهد چنین شبیه سازی هایی بوده ایم بطوریکه وقتی حزب الله شکل گرفت، آمریکا القاعده را تاسیس کرد و در مقابل جوامع اسلامی قرار دارد، سید حسن نصرالله ظهور کرد آمریکا ملا عمر را در جهان مطرح کرد.
مدیرکل دفتر پژوهش های فرهنگی دانشگاه پیام نور در پایان اظهار داشت: امروز همه مستکبرین یافته اند که اسلام و آیین حقه جعفری با تمام توان در حال بسط و جهان شمولی است و تنها راه مبارزه با آن رویارویی فردی از درون این مسلک است.ک/2 - 7405/536 شماره 298 ساعت 16:14 تمام