رییس پلیس آگاهی هرمزگان :عاملان اصلی تهیه مشروب سمی دستگیر شدند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/09/09 اجتماعی.ناجا.دستگیری.مشروب الکلی بندرعباس- رییس پلیس آگاهی هرمزگان گفت:پنج نفر ازعاملان اصلی تهیه و توزیع مشروبات الکلی دست ساز مسموم که در روزهای اخیر تعدادی را روانه بیمارستان کرد، شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی سرهنگ اصغر قطب زاده شنبه در یک نشست خبری افزود:به دنبال گزارش هایی مبنی بر مسمومیت شدید تعدادی ازمردم بر اثرمسمومیت ناشی از سوء مصرف مشروبات الکلی دست ساز و مراجعه آنان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس و همچنین مرگ برخی ازآنان،پلیس آگاهی استان هرمزگان توانست در کوتاهترین زمان ممکن، عاملان اصلی تهیه و توزیع این مشروبات را شناسایی و دستگیرکند.
وی ادامه داد:طبق اعترافات دستگیرشدگان،این افراد جهت افزایش درصد الکل مشروبات تولیدی خود،از روش های متفاوتی استفاده کرده بودند.
به گفته این مقام انتظامی،بدنبال انتشار اخبار مربوط به مسمومیت ومرگ افراد بر اثرمصرف این نوع مشروب،تهیه کنندگان آنها دچار ترس شده و مابقی مشروبات دست ساخته خود را از بین بردند اما عوامل انتظامی توانستند در بازرسی از مخفیگاه این افراد،لوازم و ادوات تهیه مشروب را کشف و ضبط نمایند.
وی گفت: تمام دستگیرشدگان دارای سابقه دستگیری و محکومیت قبلی به جرم تهیه و توزیع مشروبات الکلی می باشند.
قطب زاده بدون ذکر تعداد دستگیرشدگان بیان کرد:تحقیقات همچنان ادامه داشته و تعدادی دیگر ازعوامل نیز در این باره شناسایی شده و تحت تعقیب می باشند.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از سه شنبه گذشته تاکنون در مجموع 92نفر بدلیل ابتلا به عوارض مسمومیت ناشی از سوء مصرف مشروبات الکلی دست ساز به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس مراجعه کردند که 12نفر از آنان فوت کردند،دو نفر دچار نابینایی شدند و9نفر نیز در کما به سرمی برند.ک/2 7192/667 شماره 318 ساعت 15:27 تمام