خلبانان ایرانی بابیش از10 فروند هواپیمای سبک نمایش هوایی درکیش اجراکردند ......................................................................
کیش، خبرگزاری جمهوری اسلامی 7/8/87 داخلی.اقتصادی .نمایشگاه هوایی سخنگوی چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس گفت: خلبانان ایرانی با بیش از 10 فروند هواپیمای سبک و فوق سبک عصر سه شنبه در فضای فرودگاه بین المللی کیش نمایش هوایی مختلفی را برای بازدیدکنندگان اجرا کردند.
خلبان محمدرضا اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق برنامه ریزیهای انجام شده هر روز عصر، شاهد نمایش هوایی خلبانان ایرانی و خارجی در طول مدت برگزاری این نمایشگاه در کیش هستیم.
به گفته وی، در این نمایشگاه برای نخستین بار بیش از 80 فروند هواپیمای ترابری و مسافری سنگین، نیمه سنگین، سبک، فوق سبک، ایران 140، انتونوف 148 و بالگرد در معرض دید قرار گرفته است.
اکبری بیان کرد:باوجودتحریم ایران از سوی برخی ازکشورهای غربی و آمریکا، شرکت ها و نمایندگانی از شرکتهای آمریکایی در نمایشگاه هوایی کیش حضور دارند.
وی، هدف از تشکیل این نمایشگاه را علاوه بر نمایش دستاوردها و فناوری ها در بخش های مختلف هوایی، حمایت از تولیدات داخلی و بخش خصوصی و همچنین نمایش تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی اعلام کرد.
چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس با حضور وزیر راه و ترابری، رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر، مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر و رییس سازمان صنایع هواپیمایی کشوری صبح امروز در کیش گشایش یافت.
همزمان با برپایی این نمایشگاه، دومین همایش بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی، روز هشتم آبان ماه جاری با حضور محققان و متخصصان داخلی و خارجی صنعت هوانوردی در کیش برگزار می شود.
چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس تا دهم آبان ماه جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش و بخشی از فرودگاه بین المللی کیش برگزار می شود و زمان بازدید از این نمایشگاه 10 تا 14 و زمان اجرای نمایشهای هوایی آن نیز 30/14 تا 30/16 اعلام شده است.ک/3 1357/1108/675 شماره 393 ساعت 17:39 تمام