سردار اوصانلو: نقش آفرینی زنان در دفاع مقدس کمتر از مردان نبود ..............................................................
تبریز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/07/87 داخلی.نظامی.سپاه.دفاعمقدس.
فرمانده سپاه عاشورا گفت: نقش آفرینی زنان در هشت سال دفاع مقدس کمتر از مردان نبود و مردان و زنان متدین با پایداری در برابر دشمن توانستند درسی فراموش نشدنی به متجاوزان بدهند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار "محمدتقی اوصانلو" امروز پنجشنبه همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در همایش بزرگ تجلیل از مقام زن در تالار شمس تبریزی نمایشگاه بین المللی تبریز افزود: خواهران در نبرد با متجاوزین بعثی در خرمشهر در کنار مردان در برابر متجاوزان ایستادند وجنگیدند واین نبرد افتخار بزرگ بر زنان ایران زمین است.
وی حماسه آزادی خرمشهر و نبرد با متجاوزین در هشت سال دفاع مقدس را الگوی مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد و با یادآوری روز جهانی قدس افزود: روز قدس با هنرمندی امام راحل سرآغاز حرکت عظیم ملت ها علیه استکبار جهانی و اشغالگران سرزمین های قدس شریف است.
سردار اوصانلو همچنین با ارج نهادن به حضور مردم در صحنه های دفاع مقدس افزود: اگر نیروهای مومن و متدین مردمی در جنگ حضور نمی یافتند امروز از نام ایران در جهان اثری نبود.
در ادامه این همایش که با شرکت بیش از دو هزار نفر از خواهران بسیجی تبریز ترتیب یافته بود ، رزمندگان دوران دفاع مقدس خاطراتی از رزم های هشت سال نبرد علیه صدامیان ذکر کردند. این آئین با مداحی مداحان اهل بیت پایان یافت. کد/2 612/586/546 شماره 373 ساعت 14:46 تمام