فرماندار شیراز : افاغنه حادثه دیده در شیراز مهاجر غیرمجاز بودند ................................................................
شیراز ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 31/05/87 داخلی.اجتماعی.حوادث.
فرماندار و رییس شورای تامین شهرستان شیراز گفت : اغلب اتباع افغانی که بامداد پنجشنبه در حد فاصل شیراز و نی ریز با واژگونی کامیون دچار حادثه شدند ، اتباع غیر مجاز بودند.
در حادثه واژگونی کامیون حامل اتباع افغانی در حد فاصل نی ریز و منطقه خرامه ، 30 افغان جان خود را از دست دادند و 86 نفر مجروح شدند.
ابراهیم عزیزی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در عین حال نیروهای اورژانس ، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی بر اساس یک وظیفه انسانی در کوتاهترین زمان به کمک حادثه دیدگان شتافتند و مجروحان به بیمارستان های شیراز منتقل شدند.
وی اضافه کرد: کامیون حامل اتباع افغانی از استان های شرقی کشور عبور کرده و قصد انتقال این اتباع به تهران را داشت که در 15 کیلومتری نی ریز واژگون شد.
فرماندار شیراز گفت : این کامیون حامل 120 نفر از اتباع افغانی بوده است و فقط چهار نفر از این اتباع سالم هستند.
عزیزی با بیان اینکه همه امکانات اولیه برای نجات جان اتباع به کار گرفته شده است گفت : وظیفه انسانی ما حکم می کند که به رغم آنکه این افراد به صورت غیر مجاز وارد استان فارس و شیراز شده اند با همه امکاناتی که در اختیار داشتیم به مدد آنها بشتابیم.
وی افزود: در مجموع نیاز است تا همه ابعاد این حادثه مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه اتباع بیگانه قربانی سودجویی راننده کامیون یا صاحب خودرو شده اند، یا در شگرد افرادی که به صورت غیر مجاز نسبت به ورود این افراد به استان فارس اقدام می کنند گرفتار شده باشند موضوع باید بررسی شود.
677/1139 شماره 287 ساعت 16:32 تمام