15 گروه از بسیج جامعه پزشکی هرمزگان عازم مناطق محروم این استان شدند .....................................................................
بندرعباس ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/05/87 داخلی.اجتماعی.بسیج.
جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: به منظور ارایه خدمات رایگان ، 15 گروه از بسیج جامعه پزشکی این نیرو عازم مناطق روستایی و دور افتاده استان شدند.
به گزارش ایرنا، سردار علی دانشمند روز پنجشنبه در آیین اعزام این گروه افزود:هر تیم متشکل از شش تن شامل یک پزشک، پرستار، ماما،کارشناس بهداشت، یک طلبه و یک عضو جمعیت هلال احمر است.
وی تصریح کرد: این عده برای رسیدگی به امور محرومان که از وصایای امام راحل است به صورت داوطلبانه و با هدف کمک به بهبود سلامت مردم محروم راهی این مناطق شده اند.
وی یادآور شد: سال گذشته هم تیم پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران عضو بسیج جامعه پزشکی استان در دو نوبت به روستاهای دور افتاده عزیمت کردند.
مسوول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان نیز در این آیین گفت: هر یک از این 15 تیم به همراه با تجهیزات و یک دستگاه آمبوولانس و دارو به ارزش 90 میلیون ریال به مناطق دور دست استان عزیمت می کنند.
سرهنگ سید هادی موسوی افزود: گروه اعزامی به مدت دو روز در مناطق کمتر توسعه یافته استان حضور دارند و بیماران را به رایگان ویزیت و خدمات بهداشتی به آنها ارایه می کنند.
وی پیش بینی کرد: پزشکان و پیراپزشکان بتوانند در مدت کوتاه بیش از چهار هزار بیمار در مناطق سخت گذر استان را معاینه و درمان کنند. ک/3 668/667/1139 شماره 308 ساعت 17:26 تمام