۲۰ مرداد ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7439771
۰ نفر
امام جمعه ارومیه: فرهنگ سازی در امر به معروف ضروری است .......................................................
ارومیه، خبرگزاری جمهوری اسلامی 20/05/87 داخلی.اجتماعی.جلسات.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: فرهنگ- سازی و تعامل فرهنگی در امر احیای امر به معروف و نهی از منکر، لازم و ضروری است.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حسنی، روز یک شنبه در جلسه شورای هماهنگی ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: فرهنگ سازی باید از مراکز عمومی بخصوص آموزشی شروع شود.
وی تاکید کرد: مسایل مهم فرهنگی استانی از جمله مراکز تفریحی و سیاحتی، محیط ادارات و سازمانها، نیازمند بازنگری و کنترل توسط این نهاد است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز، در این جلسه گفت: اگر فرهنگ سازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر انجام شود، روند فرهنگ عمومی خود به خود اصلاح می شود.
جمشید محمدزاده، با اشاره به لزوم برخورد ساختاری با امر فرهنگ سازی یادآورشد: در این خصوص مدارس و آموزشگاه های عالی به عنوان بستر فرهنگی جامعه اثرگذار و مهم هستند.
دبیر ستاد امر معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی نیز، در این جلسه با تشریح اهداف و برنامه های این ستاد گفت: سه طرح "ریحانه النبی" برای تبلیغ فرهنگ امر به معروف برای کودکان، طرح "خوش حجابی" برای تشویق بانوان خوش حجاب و طرح "هادیان نور" به منظور گسترش فرهنگ تذکر لسانی امر به معروف و نهی از منکر در سال جاری در دستور کار این ستاد است.
سردار حسن کرمی افزود: نظارت بر اجرای فرهنگ اسلامی و دینی از ادارات و مراکز دولتی شروع می شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: باید با روند امر به معروف و نهی از منکر با دیدی ریشه ای برخورد کرد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی موسوی افزود: برخورد کارشناسی و ایجاد تعهد و تقوی باعث گرایش خود به خودی تمامی جامعه به این سمت می شود.
وی ادامه داد: تمامی نهادهای دولتی و خصوصی در این زمینه مسوول هستند و باید از تمامی داشته ها چه معنوی و مادی باید استفاده کرد.ک/2 7130/581/587 شماره 203 ساعت 13:41 تمام