ارتباط مستمر ستایشگران اهل بیت (ع ) با حوزه های علمیه ضروری است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 رییس شورای هیات های مذهبی و شورای مرکزی ستایشگران اهل بیت (ع ) شهرستان شهرستان ری بر ضرورت ارتباط مستمر و نزدیک ستایگران ، مداحان و ذاکران اهل بیت (ع ) با اساتید حوزه های علمیه تاکید کرد.
محمدحاج ابوالقاسمیروزسه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ازآنجایی که ذاکران اهل بیت (ع) باید با مقاتل آشنا باشند،یکی ازمنابع بسیارمهم برای دستیابی به مقاتل اهل بیت (ع)،علمای دینی هستند.
وی افزود:مداحان و ذاکران می توانند باتوجه به شناختی که علمای دینی از کتب مقاتل دارند،برای دریافت اطلاعات دقیق و صحیح مقاتل، از وجود اساتید حوزه و علمای دینی بخوبی استفاده کنند.
وی از ستایشگران اهل بیت (ع ) خواست،از هم اکنون و تا فرصت کافی باقی مانده تا اعیاد شعبانیه و حلول ماه مبارک رمضان دو حرکت جدی را آغازکنند حاج ابوالقاسمی گفت : مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع ) نخست باید مطالعه لازم را نسبت به مناسبت ها و ولادت های معصومین که در پیش است ، آغاز کنند.
;160# وی ، بعثت پیامبر اکرم و میلاد امیرالمومنین علی (ع ) در ماه رجب ، و همچنین ولادت های حضرت سیدالشهداء، قمربنی هاشم ابوالفضل العباس (ع ) ، حضرت سجاد(ع ) حضرت علی اکبر(ع ) و بقیه ا... العظم حضرت مهدی (عج ) را از جمله این مناسبت ها برشمرد.
وی همچنین از ستایشگران اهل بیت (ع ) خواست تا مناجاتهای مربوط به ماه مبارک رمضان ، را دوباره خوانی کنند و نگاهی عمیق به مفاهیم آنها داشته باشند.
حاج ابوالقاسمی دومین حرکتی را که ستایشگران اهل بیت (ع ) باید در خواندن هایشان پی بگیرند را ، استفاده از فضای جشن هایی که در پیش است ، به عنوان فرصت هایی مغتنم در جهت روشنگری و بینش دادن به مردم نسبت به آنچه را که سیاست های زورگویانه دشمنان انقلاب اسلامی که در واقع دشمنان اهل بیت (ع ) هم هستند ، دانست .
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتی که در روز میلاد حضرت زهرا(س ) در جمع ستایشگران اهل بیت (ع ) داشتند ، بر این نکته تاکید داشتنتد که مداحان اهل بیت باید با اشعار و نوحه سرایی شان به مردم ارتقاء معرفت بدهند.
وی گفت : در دوران انقلاب اسلامی زمانی که مداحی اشعار می خواند و نوحه سرایی می کرد، کسانی که در مجلس حاضر بودند ، تحت تاثیر قرار می گرفتند و به جمع انقلابیون می پیوست و امروز نیز ذاکران ما نباید نسبت به حوادث جامعه و انقلاب بی تفاوت باشند.
رییس شورای هیات های مذهبی و شورای مرکزی ستایشگران شهرستان ری افزود : مداحان و ستایشگران اهل بیت در این زمان باید همانند دوران انقلاب ، مسایل مربوط به انقلاب و نظام را پیگیری کنند و در برنامه هایی که اجرا می کنند ، مردم را از توطئه های دشمن آگاه سازند.
;160# حاج ابوالقاسمی به خبرنگار ایرنا گفت : مداحانی مانند کمیت و فرزدق که در عصر امامان سجاد(ع ) و صادق (ع ) می زیسته اند نیز در روزگار خود این سیره و روش را داشته اند.
وی افزود: اشعار این دو مداح هم اکنون موجود است و مورد استناد محققان و پژوهشگران قرار می گیرد که این خود نشان دهنده دفاع آنان از موضع اسلام است .ک 3 1660/1540/1547 شماره 356 ساعت 18:08 تمام