۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7426470
۰ نفر
خبرهای کوتاه از مناطق دوم و پنجم خبری (3) .............................................
تبریز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/04/87 داخلی.اجتماعی.اقتصادی.ورزشی.
* دزفول - اندیمشک * یک قاضی دادگستری اندیمشک معتقد است تشکیل شوراهای حل اختلاف باعث احیا و گسترش فرهنگ صلح و سازش در میان مردم شده است.
حجت الاسلام رحمان علیرضایی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شوراها براساس کارکردی که برای آنها تعریف شده سعی دارند بین طرفین دعوی سازش ایجاد کنند.
وی افزود: با تشکیل شوراهای حل اختلاف در کشور و کاهش مراجعین دادگاه ها فرصت بیشتری برای قضات در جهت بررسی دقیق تر پرونده های قضایی ایجاد شده است.
شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان با بیش از 190 هزار نفر جمعیت دارای 18 شعبه شورای حل اختلاف است.
*** * مهاباد * رییس اداره تربیت بدنی مهاباد گفت: دو هزار نفر از جوانان و نوجوانان این شهرستان اوقات فراغت خود را امسال در فعالیتهای ورزشی سپری می کنند.
ابراهیم باپیرآقایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : این تعداد که همگی آنان را دانش آموزان تشکیل می دهند در تابستان امسال اوقات فراغت خود را در 25 رشته مختلف ورزشی سپری خواهند کرد.
وی گفت: از این تعداد 250 نفر در مدرسه فوتبال فعالیت دارند که بیشترین شرکت کنندگان در رشته های مختلف ورزشی را بخود اختصاص داده اند.
باپیرآقایی افزود: شهرستان مهاباد با داشتن هفت هزار و 500 نفر ورزشکار سازمان یافته پس از شهرستان ارومیه دارای بیشترین ورزشکار در سطح استان می باشد.ک/3 *** * اردبیل * استاندار اردبیل خواستار توسعه ظرفیت های شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان شد.
علی نیکزاد روز سه شنبه درنشستی با مسوولان این شرکت گفت: تشکل های تعاونی می توانند در ظرفیت های خالی شرکت کشت و صنعت بویژه در بخش دامپروری آن سرمایه گذاری کنند.
وی ایجاد دامپروری پنج هزار راسی شیری را از جمله اقدامات تکمیلی دانست که می تواند با جذب سرمایه گذاری های لازم در این شرکت انجام شود.
وی بر لزوم نوسازی برخی صنایع این شرکت تاکید کرد و گفت: این شرکت می- تواند باکمک اعتبارات دولتی طرحهای پرواربندی گوساله رااجرا و با استفاده ازظرفیت کشتارگاه صنعتی اردبیل و کارخانه چرم مغان فعالیت های خود را توسعه دهد.ک/3 *** * اهواز ـ دشت آزادگان * فرماندار شهرستان دشت آزادگان گفت: عملیات ساخت و توسعه بازارچه مرزی چزابه تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته است.
قائد اسلامی نسب، روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات بازارچه مرزی چزابه افزود: برای اجرای این طرح در 20 هکتار زمین، 32 میلیارد ریال هزینه شده است.
منطقه تبادل مرزی چزابه دربخش بستان شهرستان دشت آزادگان دومین بازارچه مرزی خوزستان پس از شلمچه است که روزانه یک میلیون دلار کالا از آن به عراق صادر می شود.ک/2 7153/7155/594/618/584/7281/538/587 شماره 311 ساعت 15:58 تمام