۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7426434
۰ نفر
اجرای طرح شهردار شب در تبریز دستاوردهای ارزشمندی داشت .....................................................
تبریز،خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/04/87 داخلی.اجتماعی.شهردار شب.
به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز ، اجرای طرح شهردار شب در این کلان شهر از ابتدای سال جاری تاکنون ، دستاوردهای ارزشمندی داشته است.
جواد شریف نژاد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: درک پاره ای از نیازهای شهر و آشنایی نزدیک با مشکلات رایج در کلان شهر تبریز از دستاوردهای اجرای طرح مزبور بوده است.
وی افزود: نظارت بر نحوه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز که پیش از این توسط نواحی شهرداری تبریز انجام می شد از جمله آثار مثبت و ملموس این طرح بوده که موجب کاهش ساخت و ساز غیرمجاز در سال جاری شده است.
وی اظهار داشت: اجرای طرح شهردار شب در تبریز موجب شد که نیازهایی از قبیل ضرورت راه اندازی فروشگاه های 24 ساعته موسوم به "سنترشاپ" در مناطق مختلف تبریز برای تامین نیازهای شهروندان در ساعات شب برای مدیریت شهری مشخص شود.
شریف نژاد تشریح کرد: مدیریت شهری تبریز به عنوان نتیجه اجرای طرح مزبور به این باور رسید که برای تسریع در عمران و آبادی شهر و جلوگیری از بروز مسشکلاتی در زمینه ترافیک می توان برخی از طرحهای عمرانی کم سر وصدا را در ساعات شب اجرا کرد.
وی یادآور شد: اجرای طرح مسیرسازی خط اتوبوس های سریع السیر موسوم به " بی آر.تی" در ساعات شب در حد فاصل میدان راه آهن تا نصف راه از دیگر دستاوردهای طرح شهردار شب در ماه های گذشته بوده است.
طرح شهردار شب برای نخستین بار در کشور از ابتدای فروردین ماه امسال در تبریز در دو مرحله آزمایشی و رسمی اجرا می شود که بر اساس آن هر یک از معاونین ، مدیران ستادی و مدیران مناطق هشتگانه شهرداری به نوبت از ساعت 10 هر شب تا ساعت هفت صبح روز بعد وظیفه شهرداری را بر عهده می گیرند.
شهردار شب تبریز وظایفی از قبیل بازرسی،نظارت،گشت در شب، تصویربرداری از مشکلات پنهان و آشکار شهر و سرکشی به نواحی خدمات شهری و پرسنل شاغل در آنها را به عهده دارند. ک/3 518/ 586/546 شماره 275 ساعت 14:58 تمام