فرماندار چالوس بیکاری را عامل بروزآسیب های اجتماعی در شهرستان اعلام کرد ......................................................................
نوشهر ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/04/87 داخلی.اجتماعی.آسیب.اجتماعی.چالوس.
فرماندار چالوس بروز آسیب های اجتماعی را به عنوان بزرگترین چالش فرارو جامعه و این شهرستان دانست و گفت : بیکاری عامل بروز این معضل اجتماعی است و باید برای رفع آن، تدابیر ویژه ای اتخاذ کرد.
" قربانعلی مشایخ " روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود : نرخ بیکاری در این منطقه بنا به اعلام رسمی، 16 درصد است و این در حالی است بیکاری پنهان خیلی بیشتر از این رقم است.
وی اعتیاد، بد اخلاقی، بیماریها اعصاب و روان دربین جوانان ولگرد،مهاجرت ، خودکشی و انواع آلودگی های دیگر را از جمله موارد آسیب های اجتماعی در این شهرستان برشمرد.
فرماندار چالوس ادامه داد : تغییر نگرش متولیان امر با توجه به محرومیت این شهرستان، برای تقویت و توسعه بخش صنعت و اشتغال، امری ضروری است.
مشایخ تصریح کرد: در حال حاضر 42 واحد صنعتی در حال ساخت در این شهرستان داریم که با بهره برداری آنها، نقش مهمی در اقتصاد منطقه ایفا خواهد کرد.
به گفته او روند عملیات ساخت این واحدهای صنعتی بسیار مطلوب است و در صورت بهره برداری از آنها بخش عمده از مشکلات اشتغال منطقه رفع می شود.
وی اضافه کرد : انتظار این است که متولیان امر و مردم با رعایت اصول در جهت گرایش جوانان به رشد و تعالی فرهنگ و اصالت بخشیدن به اصل اسلامی بودن در این بخش، فرهنگ سازی شود.
شهرستان 130 هزار نفری چالوس در غرب مازندران واقع شده است و سالانه میلیونها مسافر و گردشگر را پذیرا است.ک/3 506/624/621/ شماره 126 ساعت 12:22 تمام