بیش از چهار میلیون تن کالا از گمرک های هرمزگان به خارج از کشور صادر شد ......................................................................
بندرعباس ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/4/87 داخلی.اقتصادی.گمرک.
مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس و ناظر گمرک های استان هرمزگان گفت: در سه ماه نخست امسال چهار میلیون و251 هزارتن انواع کالا از گمرک های این استان به خارج از کشور صادر شد.
ناصر کاویانی نیا سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این مقدار کالا با ارزش اقتصادی بیش از یک میلیارد و 100 میلیون دلار بوده که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل شش درصد فزونی داشته است.
وی عمده کالاهای صادرشده را شامل مصنوعات مسی، آهن آلات،فولاد، آلومینیوم ساخته شده، کاشی و سرامیک، فرش ماشینی، انواع خشکبار و سایر کالاهای صنعتی عنوان کرد که به کشورهای امارات متحده عربی، آلمان، عمان، ایتالیا، هند و چین صادر شده است.
مدیر کل گمرک شهید رجایی بندرعباس اظهار داشت: در این مدت همچنین سه میلیون و 572 هزار تن انواع کالا به ارزش شش میلیارد و 226 میلیون دلار از طریق گمرک های این استان به داخل کشور وارد شده است.
کاویانی نیا عمده این کالاها را مواد شیمیایی، ماشین آلات راه سازی، ماشین آلات صنعتی ومکانیکی،لوازم برقی ومحصولات صنایع شیمیایی و دارویی از کشورهای چین، تایوان، آلمان، کره و هند عنوان کرد.
وی همچنین میزان درآمد وصولی گمرک های استان دراین مدت را بالغ بر پنج هزار و 689 میلیارد ریال ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشته است.
کاویانی تعداد مسافران ورودی ازطریق گمرک های استان هرمزگان درسه ماه سال جاری را 45 هزار و 271 نفر و مسافران خروجی را یک میلیون و 90 هزار نفر عنوان کرد.ک/3 7191/667/675 شماره 104 ساعت 11:42 تمام