۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7426262
۰ نفر
رودخانه کرج امسال نخستین قربانی را گرفت ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 کرج - با غرق یک کودک هفت ساله در رودخانه کرج ، رییس روابط عمومی جمعیت هلال احمر این شهرستان در مورد شنا کردن در رودخانه ها و دریاچه سد امیرکبیر در این شهرستان هشدار داد.
شاهرخ عبدالله خانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این کودک نخستین قربانی بی احتیاطی خانواده ها در سال جاری بشمار می رود، این در حالی است که امداگران این جمعیت در طول سال گذشته جسد 15 نفر را از رودخانه ها و سدامیرکبیر این شهرستان از آب بیرون کشیدند.
به گفته وی اغلب این قربانیان ، جوانان و نوجوانانی بودند که بدون توجه به علایم هشداردهنده وارد مناطق شنا ممنوع شده بودند.
رئیس روابط عمومی جمعیت هلال احمرکرج از عموم مردم که حاشیه رودخانه را برای تفریح و استراحت انتخاب می کنند خواست ضمن رعایت نکات ایمنی ، مراقب فرزندان خود باشند.
عبدالله خانی تاکید کرد: رودخانه پایین دست سد امیر کبیر از مکانهای خطرناک برای شناست چرا که جریان آب بستر این رودخانه به علت رهاسازی آب مازاد پشت سد همواره متغیر است .
درحال حاضر سه پایگاه ثابت جمعیت هلال احمر در جاده کرج ـ چالوس برای خدمات دهی به مردم فعال است .ک /3 561/7413/ 1840 شماره 103 ساعت 11:42 تمام