سرعت اجرای طرح احداث مسکن اجاره ای 99 ساله درهرمزگان غیرقابل توصیف است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/02/23 بندرعباس - معاون عمرانی استانداری هرمزگان گفت : طرح احداث 31 هزار و 474 واحد مسکونی این استان در قالب احداث مسکن اجاره ای 99 ساله به دلیل سرعت بسیار بالایی که دارد غیر قابل توصیف است .
مهندس احمد صادقی پس از بازدید از اجرای عملیات آماده سازی زیرساختهادر شهربندرعباس اظهار داشت : سرعت عمل تعاونیهای مهرمحلات ، کارمندی و کارگری در زمینه آماده سازی زیرساختهاشامل تسطیح زمین ، احداث خیابان و جدول گذاری مشهودتر از دیگر دستگاههای عمل کننده است .
رییس کارگروه مسکن هرمزگان پس از ارایه گزارش مدیران تعاونیهای مربوطه از مسوولان شرکتهای آب و فاضلاب ، توزیع برق ، مخابرات ، بانکهای عامل و به ویژه بازرگانی این استان خواست برای سرعت دادن به پیشرفت کارها همکاری بیشتری با تعاونیها داشته باشند.
معاون عمرانی استانداری هرمزگان فعالیت های صورت گرفته در شهر 400 هکتاری پیامبر اعظم و همچنین دیگر شهرستانهای این استان را غیرقابل توصیف بیان کرد و تاکید کرد: با پرداخت به موقع تسهیلات از سوی بانکها و همچنین سرعت دادن به صدور پروانه ساخت بوسیله شهرداریها و تامین سیمان و طراحی جهت اجرای سیستم های آب و فاضلاب ، برق رسانی و تامین آب آشامیدنی طی مدت یک تا دو سال آینده شاهد بهره برداری از این طرحها به خصوص در بندرعباس خواهیم بود.
به گفته وی در اجرای این طرح تاکنون 750 هکتار زمین برای احداث بیش از 31 هزار واحد مسکونی اجاره ای 99 ساله بطور رایگان به 134 تعاونی کارگری ، کارمندی و مهر محلات این استان بوسیله سازمان مسکن و شهرسازی واگذار شده که بیشترین آن به مساحت 450 هکتار در بندرعباس است .
مهندس صادقی یادآور شد: خوشبختانه با تفاهم و تعامل خوبی که در این استان حاکم است شاهد سرعت عمل بسیار بالایی در این بخش هستیم و امیدواریم که امسال بتوانیم کلیه مجموعه ها را اجرایی کنیم .
معاون عمرانی استانداری هرمزگان بیان داشت : در صورت استفاده تعاونیها از فن آوریهای جدید به خصوص در زمینه احداث خانه های پیش ساخته ، با تایید مرکز تحقیقات مسکن وزارت مسکن و شهرسازی ، 80 درصد از سرمایه مورد نیاز در قالب تسهیلات بانکی یارانه ای به آنان پرداخت می شود.
مهندس صادقی سهم استان هرمزگان را در سال جاری در این زمینه 200 میلیارد ریال عنوان و افزود: با تایید مقامات ذیصلاح هیچگونه مشکلی برای پرداخت این مبلغ به تعاونیهای طرح مسکن اجاره ای 99 ساله وجود ندارد.
مدیر طرح شهرک 400 هکتاری پیامبراعظم بندرعباس که دارای 20 هزار عضو است نیز اعلام کرد: طی قراردادی با یک شرکت معتبرآلمانی برای ساخت مسکن پیش ساخته ، پس از ورود تجهیزات به داخل کشور این کارخانه راه اندازی می شود.
رییس کارگروه مسکن هرمزگان نیز یادآور شد: باهدف سرعت دادن به کاراحداث و پیشرفت طرح احداث مسکن اجاره ای 99 ساله ، ضمن استقبال تصریح کرد: زمین مورد نیاز برای نصب تجهیزات و راه اندازی این کارخانه در مجاورت شهر 400 هکتاری پیامبراعظم بندرعباس واگذار می شود.
مهندس صادقی تاکید کرد: استفاده از فن آوریهای جدید در ساخت مسکن موجب سرعت کار، کاهش هزینه ها، تحویل سریع و کیفیت بالای واحدهای احداثی می شود.
معاون عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان ساخت : برای برطرف کردن مشکلات احتمالی تعاونیهای مسکن از این پس اعضای کارگروه مسکن این استان هر دو هفته یک بار از روند پیشرفت کار تعاونیها بازدید می کند.
وی اولویت اول دولت نهم را مسکن دار کردن اقشار مختلف مردم عنوان و یادآورشد: همه دستگاههامسوول بایستی در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات اجرایی این طرح اقدام کنند.
رییس سازمان مسکن و شهرسازی هرمزگان نیز با ارایه گزارش اعلام کرد: حدود 70 درصد از کاراحداث زیرساختهای شهر400 هکتاری پیامبراعظم بندرعباس شامل تسطیح ،احداث خیابانهاو جدول گذاری انجام و به زودی بااجرای فونداسیونها کار ساخت 22 هزار واحد مسکونی آن نیز آغاز می شود.
این مقام مسوول یادآورشد: با توجه به سرعت کار امیدواریم تا18 ماه دیگر شاهد بهره برداری از فاز اول این مجموعه که عملیات احداث آن تابستان امسال شروع خواهد شد باشیم .
در اجرای طرح احداث مسکن اجاره ای 99 ساله در هرمزگان برای احداث 31 هزار و 474 واحد مسکونی برنامه ریزی شده که دراین زمینه 750 هکتار زمین نیز به 134 تعاونی کارگری ، کارمندی و مهر محلات سراسر این استان واگذارشده است .
معاون عمرانی استانداری هرمزگان تاکید کرد: برای سرعت دادن به طرح احداث مسکن 99 ساله برای اقشار مختلف مردم ، اضافه بر پرداخت 150 میلیون ریال تسهیلات برای ساخت هر واحد مسکونی که دروجه تعاونیها پرداخت می شود دولت شرکتهای آب و فاضلاب ، توزیع برق و مخابرات را نیز موظف کرده است تانسبت به طراحی سیستم های مورد نیاز به صورت رایگان اقدام کنند.ک /3 667/512 ** شبک ** 1512 شماره 465 ساعت 22:51 تمام