70درصدکارآماده سازی شهر20 هزارواحدی پیامبراعظم بندرعباس انجام شده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/02/23 بندرعباس - رییس سازمان مسکن وشهرسازی هرمزگان هنگام بازدید اعضای کارگروه مسکن این استان از پروژه آماده سازی شهر20 هزارنفری پیامبر اعظم (ص ) بندرعباس گفت : حدود 70 درصد زیرساختها شامل احداث خیابانهاو جدول گذاری انجام شده است .
مهندس محمدرضا باقری فرد دوشنبه پس از بازدید در گفت وگو باخبرنگارایرنا بااشاره به صدور هفت هزارفقره پروانه ساختمانی افزود: با پرداخت تسهیلات به موقع توسط بانکهای عامل ، عملیات احداث واحدهای مسکونی این شهر400 هکتاری به زودی آغاز می شود.
رییس سازمان مسکن و شهرسازی هرمزگان از شهر 400 هکتاری پیامبر اعظم (ص ) بندرعباس بابیش از 22 هزار عضو، بعنوان بزرگ ترین طرح آماده سازی و همچنین ساخت وساز طرح مسکن اجاره ای 99 ساله در جنوب کشور نام برد.
مهندس باقری فرد اظهار داشت : با واگذاری 400 هکتار زمین رایگان درقالب طرح مسکن مهر حدود 22 هزار متقاضی در قالب 70 تعاونی کارگری ، کارمندی و مهر محلات در بندرعباس ساماندهی شده اند.
وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از این طرح خاطرنشان ساخت : کار آماده سازی شهر 400 هکتاری پیامبراعظم تاکنون تنها با پرداخت سهم آورده اعضای تعاونیهای یاد شده و بدون دریافت هرگونه کمکی از سوی بانکها انجام شده است .
دبیرکارگروه مسکن هرمزگان به بازدید روسای بانکهای این استان از عملیات اجرای زیرساختهای این طرح بزرگ اشاره و ابراز داشت : به زودی نیز کارپرداخت تسهیلات ساخت مسکن آغاز می شود.
به گفته وی دولت متعهد شده که برای آماده سازی زمینها مبلغ 10 میلیون ریال و همچنین احداث واحدهای مسکونی 150 میلیون ریال تسهیلات به تعاونیها پرداخت کند.
این مقام مسوول یادآور شد: با توجه به سرعت کار امیدواریم تا18 ماه دیگر شاهد بهره برداری از فاز اول این مجموعه که عملیات احداث آن امسال شروع خواهد شد باشیم .
در اجرای طرح احداث مسکن اجاره ای 99 ساله در هرمزگان برای احداث 31 هزار و 473 واحد مسکونی برنامه ریزی شده که دراین زمینه 750 هکتار زمین نیز به 134 تعاونی کارگری ، کارمندی و مهر محلات سراسر این استان واگذار شده است .
مهندس باقری فرد گفت : 18 تعاونی کارگری ، 24 تعاونی کارمندان دولت و تعداد 92 تعاونی مهر محلات در قالب طرح مذکور در سطح این استان تشکیل و به ثبت رسیده که بیشترین اعضا با20 هزار و 711 نفر مربوط به تعاونیهای مهر محلات و کمترین نیز با چهار هزارو 11 نفر در تعاونیهای کارگری عضویت دارند دبیرکارگروه مسکن هرمزگان اظهارداشت : از 750 هکتار زمین واگذار شده به این تعاونیها 450 هکتار آن در شهر بندرعباس است که 22 هزار واحد مسکونی در آن احداث می شود.
این درحالی است که عملیات احداث ساختمانها در بعضی از شهرستانهای این استان ازجمله بندرلنگه ، رودان و پارسیان آغاز شده است .
در بازدیدی که اعضای کارگروه مسکن هرمزگان به همراه معاون عمرانی استانداری و مدیران بانکهای عامل از پروژه بزرگ شهر پیامبر اعظم بندرعباس داشتند مدیران تعاونیها نیز با ارایه گزارشی از پیشرفت کار خواستار توجه بیشتر دستگاههای دولتی از جمله آب و فاضلاب ، برق ، مخابرات ، شهرداری و به ویژه بازرگانی برای تامین سیمان به موقع شدند.ک /3 667/512 ** شبک ** 1512 شماره 463 ساعت 21:30 تمام