۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7407108
۰ نفر
100 دستگاه تاکسی پروتون وارد ناوگان حمل و نقل پایتخت شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/02/23 اجتماعی.شهرداری ها.سازمان ترافیک تهران بزرگ - یکصد دستگاه تاکسی جدید وارداتی پروتون روزدوشنبه طی آیینی وارد ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این مراسم به خبرنگاران گفت: هم اکنون یک هزاردستگاه تاکسی پروتون درحال آماده سازی است که بزودی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت شده و تا پایان امسال شمارآنها به پنج هزار دستگاه خواهد رسید.
وی افزود: این تاکسی ها به سه شیوه خطی (مبدا تا مقصد) ، ایستگاهی ( پایانه ها، فرودگاهها) وگردشی ( بیسیم ) در سطح شهر تهران فعالیت می کنند وی با بیان اینکه نرخ این تاکسیها چهاربرابر تاکسی های معمولی درتهران است، گفت: کرایه این تاکسی ها برغم ایمنی بالا و نیز وضعیت مناسب رفاهی برای مسافران،هیچ فرقی با کرایه سایر تاکسی های معمولی نخواهد داشت.
وی از عمده ویژگی های تاکسی های پروتون را استفاده از تاکسیمتر، جی پی اس ودریافت پرینت نرخ کرایه دریافتی تاکسیران از تاکسیمتر و نیز نصب مانیتور اطلاع رسان به مسافران در بخش عقب خودرو اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: تاکسی های پروتون زیر نظر شرکت خصوصی زاگرس تاکسی وارد کشور شده و درناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت بکارگیری شده است.
وی سهم تاکسی های خصوصی در ناوگان حمل ونقل شهری تهران را 20 درصد اعلام کرد.
معاون شهردارتهران افزود: هم اکنون شهرتهران دارای 80 هزار دستگاه تاکسی خطی ، گردشی و مسافربر شخصی و به همین تعداد آژانس های مسافربری درون شهری است.
تشکری هاشمی افزود: تغییر ساختار سنتی مدیریت تاکسیرانی به ساختاراستاندارد ، از جمله نیازهای مدیریت شهری پایتخت است که طبق سیاست های اتخاذی طرح جامع حمل ونقل و نیزبرنامه ریزی های انجام شده با شرکت های خصوصی تاکسیرانی شاهد تحقق نخستین بخش آن با ورود تاکسی های پروتون هستیم.
وی همچنین با اشاره به وضعیت اتوبوسرانی تهران گفت: شهر تهران حدود پنج هزار دستگاه اتوبوس دارد که برای بهبود کیفیت و کمیت این بخش باید حدود شش هزار دستگاه اتوبوس دیگر به این ناوگان اضافه شود.
این درحالی است که پیشتر از سوی وزارت کشور نیاز تهران برای داشتن اتوبوس واحد هفت هزاردستگاه اعلام شده بود.
وی درخصوص متروی تهران نیزگفت: در طول 20 سال گذشته، حداکثر90 کیلومتر یعنی سالانه حدود 5/4 کیلومتر خطوط جدید مترو درتهران احداث شده است.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از امسال مترو شاهد احداث سالی 15 کیلومتر خطوط جدید خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات معلولان در ناوگان حمل ونقل عمومی یادآورشد: تمهیداتی اتخاذ شده تا معلولان نیز بتوانند از وسایل حمل ونقل همگانی ازجمله اتوبوس و تاکسی در تهران استفاده کنند.
وی با تاکید بر لزوم استفاده تاکسیمتر در تاکسی های خصوصی تهران طی 20 روزآینده ، افزود: پلیس با هماهنگی های انجام شده با شهرداری با تاکسیرانان متخلف بویژه تاکسیهای سبزرنگ از زمان یادشده برخورد می کند. ک تهرام/7260/ 588 شماره 205 ساعت 12:59 تمام