طرحهای هادی و واحدهای مقاوم سازی روستایی در کردستان به بهره برداری رسید ......................................................................
سنندج ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/01/87 داخلی.اقتصادی.بنیاد مسکن.
بهره برداری از طرحهای هادی روستایی و واحدهای مقاوم سازی شده روستاهای استان کردستان روز یکشنبه همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان در آیین بهره برداری طرح هادی در سنندج گفت: این طرحها در بخش عمران روستایی و با اعتبار پنج میلیارد و 400 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و مناطق محروم در روستا آلمانه سروآباد، مرخز و جونیان سقز، توریور سنندج و بوالحسن بانه به بهره برداری رسید.
محمد رضا رضا فرح افزود: سال گذشته 56 طرح هادی روستاهای این استان در کار گروه شهرسازی و معماری استان به تصویب رسید که پنج طرح هادی روستایی در این چهار شهرستان کامل شد.
به گفته وی این تعداد طرح هادی پس از بررسی های اولیه با هدف فراهم سازی زمینه های بهسازی محیط روستاها توسط بنیاد مسکن استان انجام می شود.
وی گفت: طرحهای هادی این روستاها توسط بنیاد مسکن تهیه و سپس با مطرح شدن در کار گروه شهرسازی و معماری استان به تصویب رسیده اند.
وی میزان اعتبارات اختصاص یافته به این تعداد طرح را سه میلیارد و 156 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: این اعتبارات از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و استانی تامین گردیده است.
وی اظهار داشت: علاوه بر اجرای طرحهای هادی روستایی، در زمینه فراهم سازی بسترهای بهسازی در محیط روستا و رفاه حال روستاییان استان تلاش های زیادی انجام شده است.
رضا فرح ادامه داد: ضرورت توجه بیشتر به مشکلات مناطق کم برخوردار و اولویت آن در دولت باعث رشد عملکرد این بنیاد در توسعه و بهسازی مناطق روستایی شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن کردستان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر فعالیت های بنیاد مسکن ذکر کرد و گفت: در سالروز تاسیس بنیاد مسکن هشت هزارمین واحد مقاوم سازی مسکن روستایی نیز به بهره برداری رسید.
از جمعیت یک میلیون و 450 هزار نفری استان کردستان اکنون 650 هزار تن در یک هزار و 750 روستا زندگی می کنند. ک/3 7346/610/1139 شماره 371 ساعت 16:35 تمام