۴ فروردین ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7389050
۰ نفر
وزیر امور خارجه در آیین هفته وحدت: امسال شاهد شکوفایی بیش از پیش ایران در عرصه بین الملل خواهیم بود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 سیاسی.روابط بینالملل منوچهر متکی وزیر امور خارجه گفت: امسال شاهد شکوفاییهای بیش از پیش ایران در عرصه بینالملل خواهیم بود.
وی شامگاه شنبه به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت در مسجد جامع شهر بندرگز گفت: حفظ دستاوردها و توفیقات کسب شده ایران در همه عرصهها به ویژه سیاست خارجی از مهمترین موضوعاتی است که در وزارت امور خارجه مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال نوآوری و شکوفایی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: وزارت امور خارجه نیز درصدد است با طرح این موضوع در عرصه سیاست خارجی گامهای موثری در جهت تحقق این شعار بردارد.
وی افزود: سال 86سال پرباری برای ایران در عرصه سیاست خارجی بود و به توفیقات خوبی نیز در این زمینه دست یافت.
وی تصریح کرد: سال گذشته، ایران با درایت رهبری، عزم دولت و حمایت مردم جایگاه مناسبی در عرصه بینالمللی کسب کرد.
وزیر امور خارجه یادآور شد: برقراری مناسبات با همسایگان، همکاری در شانگهای، همکاریهای دریای خزر، همکاری با آفریقا از جمله توفیقات ایران در عرصه سیاست خارجی بوده است.
متکی، همچنین از تحقق نگاه به شرق و استفاده از ظرفیتهای آسیا در جهت منافع جمهوری اسلامی به عنوان دیگر توفیقات کشور در عرصه جهانی در سال گذشته نام برد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت گفت: وحدت مهمترین عامل پایداری انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.
وی از استان گلستان به عنوان نماد وحدت یاد کرد و افزود: این استان با همزیستی مسالمتآمیز قومیتهای مختلف میتواند به عنوان شاخص و نماد وحدت در کشور باشد.
بندرگز در 41کیلومتری غرب گرگان مرکز استان گلستان واقع است.
شماره 055 ساعت 12:09 تمام