۴ فروردین ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7389047
۰ نفر
300 چادر در شهرهای تابعه دزفول برای مهمانان نوروزی دایر شد ...........................................................
دزفول، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 داخلی. اجتماعی .مهمانان . نوروز87.
رییس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: برای اسکان مهمانان نوروزی 300 چادر در پنج شهر گردشگری این منطقه دایر شده است.
" فرزاد جنتی " روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این چادرها در اختیار شهرداریهای دزفول، سردشت، صفی آباد، دزآب و میان رود برای اسکان مهمانان نوروزی قرار گرفته و در این شهرها دایر شده است.
وی گفت: سه پست راهنمایان نوروزی و یک پست امدادنوروزی درجاده های منتهی به شهرستان دزفول برای رفاه مهمانان و مسافران نیز استقرار یافته است.
جنتی گفت: این پستها بروشورهای حاوی اطلاعات گردشگری و نقاط دیدینی شهرستان و نقشه منطقه و نیز راهنماییهای مورد نیاز را در اختیار مهمانان قرار می دهند.
وی افزود: پست امداد نوروزی نیز با استقرار یک دستگاه آمبولانس و کادر پزشکی در جاده سردشت فوریتهای پزشکی را به میهمانان نوروزی در این منطقه ارایه می دهند.
رییس جمعیت هلال احمر از ورود شمار زیادی مهمان نوروزی به شهرهای منطقه و استقرار در محلهای تعیین شده خبر داد و گفت: مناطق و جاذبه های دیدنی و تاریخی منطقه میزبان مهمانان نوروزی بسیاری است.
شهرستان دزفول در شمال خورستان هم اینک با آب و هوای بهاری دارای نقاط دیدنی از جمله مناطق کوهستانی سردشت ، آبشار شوی ، سواحل رودخانه دز، پارکهای زیبا و دیدنی و باغهای مرکبات و دهها اثر تاریخی است.
پل باستانی قدیم دزفول، آسیابها،حمام کرناسیان، بقایایی شهر باستانی جندی شاپور ،بقعه اسماعیل قصری مربوط به زمان صفویه، تپه های تاریخی چغا میش ، مسجد جامع و دهها بقاع متبرکه بویژه آستان مقدس سبزقبا از جمله آثار تاریخی و اماکن مقدسه و مذهبی دزفول به شمار می رود.
538/587 شماره 052 ساعت 11:59 تمام