۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7206691
۰ نفر
امام جمعه نوشهر: با دیکتاتوری و کشتار نمی توان حکومت کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 دین.حکومت.دیتکتاوری.مازندران نوشهر - امام جمعه نوشهر با بیان که سران دولت های پادشاهی منطقه نمی توانند با دیکتاتوری و کشتار حکومت کنند ، گفت : سران این کشورها باید پیام مردم کشورشان را بشوند و خودشان را اصلاح کنند.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمود مشایخ در خطبه های نمازجمعه این هفته نوشهر افزود : این دولت های غیر مردمی عربی باید از مسیر غلطی که در پیش گرفته اند برگردند و به آمریکا دل نبندند.
وی با انتقاد از لشکرکشی عربستان به بحرین اظهار داشت : نیروی نظامی مشترک کشورهای خلیج فارس برای حفظ این کشورها در برابر هجوم بیگانگان است نه قتل عام ملت ها.
مشایخ تصریح کرد : اقدام نظامی عربستان با هیچ منطقی سازگار نیست و این دولت همان است که حاجیان ایرانی را در حرم امن الهی کشت و اکنون مشغول تکرار این کار در بحرین است.
امام جمعه نوشهر یادآور شد : دولت عربستان مدت یک قرن است که با استعمارگران همکاری می کند و احتمال دارد حرکت اخیرش در کشتار مردم بحرین برای زهر چشم گرفتن از شیعیان عربستان باشد.
وی با رد نظر برخی که مدعی اند جنبش ملت های منطقه در نتیجه اقدامات پشت پرده دولت های غربی است ، گفت : روشن و قطعی است که سرنگونی بن علی و مبارک مطابق میل آنها نبود و در حقیقت محاسبات مربوط به این قیام ها از قدرت کشورهای غربی بیرون است و خود را در معرض خطر می بینند.
مشایخ ریشه این قیام ها را بیداری اسلامی ذکر و اضافه کرد : نمی توان برای همیشه مردم را در بی خبری نگه داشت و عواملی همچون انقلاب اسلامی ایران و مداخلات نظامی آمریکا در افغانستان و عراق و شکست اسراییل در جنگ های 33 روزه و 22 روزه و بی کفایتی و نامشروع بودن دولت های عربی، باعث ایجاد موج بیداری در مردم مسلمان شده است.
امام جمعه نوشهر تاکید کرد : امروز اسراییل احساس خطر می کند و دولت های غربی تلاش زیادی کرده اند تا بتوانند قیام های مردمی را مهار کنند.
نمازگزاران شهرستان نور ، نوشهر ، چالوس ، تنکابن، عباس آباد و رامسر واقع در غرب مازندران بعد از اقامه نمازجمعه امروز در صفوفی یکپارچه در حمایت از ملت مظلوم بحرین با برگزاری راهپیمایی خشم و انزاجار خود را از استکبار جهانی و اقدام دولت سعودی به نمایش گذاشتند.ک/3 7517/621 شماره 111 ساعت 17:43 تمام