۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7206674
۰ نفر
امام جمعه بوشهر: قتل عام مردم بحرین قلب مسلمانان را جریحه دار کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 سیاسی.رهبری.امام جمعه.بحرین بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: قتل عام مردم کشورهای اسلامی بویژه بحرین توسط نظامیان آل سعود آمریکایی قلب تمامی مسلمانان جهان را جریحه دار کرد.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر اظهار داشت:اسراییل ، انگلیس و کشورهای وابسته به استکبار از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی با لشکر کشی به بحرین به دنبال اجرایی کردن سیاست آمریکا در خاورمیانه هستند.
به گزارش ایرنا وی بااشاره به اینکه لشکر کشی و قتل عام مردم بی دفاع بحرین با هیچ منطقی سازگار نیست یادآورشد: مردم بی سلاح و بی دفاع بحرین که تقاضا مشروع انسانی و اسلامی دارند با چه سیاستی سازگار است که کشورهای وابسته برای سرکوب آنان نیرو اعزام می کنند و آنان را قتل عام کنند.
صفایی بوشهری ادامه داد: بیداری فرهنگی و سیاسی مردم سرزمین های اسلامی موجب تحول عظیم در مناطق اسلامی و فراهم شدن فضایی برای تحقق اسلام راستین در جغرافیای کشورهای اسلامی شده است.
امام جمعه بوشهر گفت:این حرکت های الهی ،حکام مستبد وابسته به جریان استکبار را سرنگون و ماهیت دروغین آنان را روشن خواهد کرد.
وی با بررسی تحولات در کشور و استان بوشهر در سال گذشته افزود: یکی از مهم ترین حادثه های شیرینی که برای مردم استان بوشهر در سال گذشته روی داد، دیدار آنان به مقام معظم رهبری بود که این دیدار نماد ولایتمداری و فرهنگ بالای مردم این استان را نشان داد.
صفایی بوشهری اظهار داشت: سفر سوم هیات دولت و استقبال حماسی مردم با بصیرت از رییس جمهوری نیز یکی از حوادث دیگر مهم استان بوشهر بود که مصوباتی کارامد برای شتاب در توسعه استان از دستاوردهای آن است.
امام جمعه بوشهر یادآور شد: توسعه فضای حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی ، موفقیت نخبگان علمی ، فرهنگی ، مذهبی و ورزشی در عرصه ملی و جهانی ، مقاومت در ولایت مداری مردم متحد استان همراه با بصیرت در مقابل تهاجم سیاسی اصحاب فتنه از مهمترین تحولات سال 89 است.
وی اضافه کرد: مسوولان در سال آینده باید با تنظیم سند چشم انداز توسعه ، تدوین نقشه آمایش فرصت ها و تهدیدها ، طراحی پروژه تولید نخبگانی منابع انسانی ، جذب و تخصیص اعتبار در عرصه های پیشرفت ، ایجاد اشتغال کارآمد ، توسعه ابعاد مختلف و برنامه ریزی برای رفع فقر زمینه توسعه پایدار استان بوشهر را فراهم کنند.
628 شماره 094 ساعت 16:32 تمام