۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7206669
۰ نفر
امام جمعه اردبیل : لحظات پایانی سال فرصت مناسبی برای زدودن کدورت ها از دل هاست ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 دین.عبادی سیاسی.نماز جمعه اردبیل - امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در این استان گفت : قبل از تحویل نوروز و لحظات پایانی سال بهترین فرصت برای زدودن کینه ها و کدورت ها از دل ها برای مسلمانان است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی ، در خطبه دوم نماز جمعه اردبیل با اشاره به ضرورت آشتی خانواده ها و افراد که در طول سال بر سر مسایلی میانشان کدورت و کینه حاصل شده است افزود : از اهل بیت (ع) روایتی است که می فرماید : اگر مسلمانان سه روز متوالی با همدیگر قهر باشند مسلمان نیستند و این کار باعث شادمانی شیطان است .
وی اظهار کرد : همچنین مسلمانان در واپسین روزهای سال همانگونه که خانه تکانی می کنند و به حساب و کتاب مغازه ، شرکت و موسسه های خودشان می پردازند باید ضمن خانه تکانی قلوب خویش به حساب اعمال شخصی خودشان نیز برسند .
وی همچنین خواستار رعایت حال نیازمندان و نیز کمک به آنان از سوی مردم مومن و خیر اردبیل در آستانه عید نوروز شد .
امام جمعه اردبیل در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به خیزش مردم کشورهای مسلمان منطقه و سرکوب ددمنشانه مردم بحرین توسط آمریکا و عربستان سعودی گفت : استکبار جهانی در بحرین وهابیون را که تشنه خون شیعیان هستند به جان مردم انداخته است .
حجت الاسلام والمسلمین عاملی ، اضافه کرد : به انقلابیون بحرینی که شعارهای یا حسین سر می دهند پیشنهاد شد که با پرداخت مبالغی به هر یک از مردم دست از اعتراضات و تظاهرات خود بردارند اما مردم مسلمان و با عظمت این کشور قاطعانه اعلام کردند که مگر دعوای ما بر سر سیر کردن شکم هست که به ما پیشنهاد رشوه می دهید .
وی اظهار کرد : سردمداران آمریکا اکنون که می بینند قیام مردم انقلابی کشورهای مسلمان خاورمیانه از جمله لیبی ، تونس ، مصر و بحرین از ماهیت ضد استبدادی عبور کرده و ماهیت ضد استکباری یافته است به وحشت افتاده اند و به همین دلیل سعی دارند تا با اعزام نیروهای آمریکایی و عربستانی قیام مردم بحرین را به شدت سرکوب نمایند .
او خاطر نشان کرد : آنان غافل هستند که در نهایت ، وعده الهی درباره شکست باطل و پیروزی حق تحقق خواهد یافت و بیداری و خیزش عمومی مسلمانان دنیا مقدمه ای برای برقراری حکومت جهانی مستضعفان می باشد .
او گفت : امروز ما نیز بعد از نماز جمعه در خیابان های شهر اردبیل در حمایت از این قیام و فریادهای اسلام خواهی ، آزادی خواهی و ضد استکباری مردم کشورهای منطقه به ویژه مسلمانان بحرین به ندای سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) لبیک خواهیم گفت .
او گفت : آمریکا با دو راهبرد حضور نظامی در مقیاس جهانی و تردد برق آسا در منطقه حاضر شده است و تلاش می کند علاوه بر تامین امنیت رژیم صهیونیستی از منابع عظیم انرژی منطقه خاورمیانه بهره برداری نماید .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، جمع کثیری از نمازگزاران اردبیلی بعد از پایان نماز جمعه در خیابان امام خمینی (ره ) اردبیل با انجام یک راهپیمایی از میدان مصلا تا چهارراه امام خمینی (ره ) حمایتشان را از قیام مردم مسلمان بحرین و نیز نفرت خود را از آمریکا ، ایادی آن و حکومت های مزدور منطقه اعلام کردند .
راهپیمایان با سردادن شعارهای مرک بر آمریکا ، مرگ بر اسراییل ، سعودی خیانت می کند ، آمریکا حمایت می کند ، یاایهالمسلمون اتحدو اتحدو ، آل سعود مزدور ننگت باد ننگت باد و مسلمان بحرینی تو رهرو حسینی لشکرکشی ایادی آمریکا و وهابیون سعودی به بحرین و سرکوب ددمنشانه مردم این کشور را محکوم کردند .
راهپیمایان تمثال مبارک امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری و نیز پارچه نوشته هایی با شعارهای حاوی مضامین انقلابی در دست داشتند .
در پایان این راهپیمایی با عظمت که جمع زیادی از روحانیان ، دانشجویان ، دانش آموزان ، فرهنگیان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، خانواده های شهیدان و ایثارگران و سایر قشرهای مردم اردبیل شرکت داشتند قطعنامه ای قرائت شد که در آن از خیزش های انقلابی مردم کشورهای منطقه به ویژه بحرین بر علیه استکبار جهانی حمایت و کشتار فجیع مسلمانان توسط آمریکا و ایادی آن محکوم شده بود .
592 شماره 089 ساعت 16:17 تمام