۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7206612
۰ نفر
استاندار آذربایجان غربی: انقلاب اسلامی، روح خودباوری، هویت و روح بالندگی را در ملت ایران دمید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 فرهنگی.اجتماعی.علمی.استاندار آذربایجان غربی ارومیه - استاندار آذربایجان غربی گفت: انقلاب اسلامی ایران، روح خودباوری، هویت و روح بالندگی و عزت و سربلندی را در تک تک ملت ایران دمید.
وحید جلال زاده پنجشنبه شب درچهارمین جشنواره راه یافتگان علم و دانایی، در تالار شمس ارومیه افزود: ما باید افتخار کنیم در کشوری زندگی می کنیم که نظامی مقتدر، آزاد و مستقل در آن حاکم است و مردم و مسوولین در مسیر الهی و به سوی قله های پیشرفت و تعالی گام بر می دارند.
وی اظهارکرد: انقلاب اسلامی، ثمرات زیادی برای ما به همراه داشت که ایجاد خودباوری در مردم و به خصوص در جوانان از مهمترین آنها بود.
استاندار آذربایجان غربی گفت: استعدادها و توانمندی هایی که تا قبل از انقلاب فرصت ظهور و بروز نیافته بودند، با پیروزی انقلاب با تکیه بر قدرت ایمان و رهنمودهای بنیانگذار کبیر انقلاب درمسیر رشد و تعالی حرکت کردند و امروز قله های پیشرفت توسط زنان و مردان جوان این مرز و بوم یکی پس از دیگری فتح می شود.
جلال زاده با اشاره به اینکه امام خمینی (ره ) با احیای آموزه های دینی و ارزشهای اسلامی هویت اسلامی را در مردم ایران زنده کرد، گفت: مسیر حرکت دولت و ملت ایران، مسیر الهی است و مطمئن هستیم که این مسیر پیروزی، عزت، سربلندی و افتخار را برای کشوربه همراه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: روزی رسیدن به برخی از تکنولوژی های پیشرفته آرزوی جوانان این مرز و بوم بود، ولی با توکل به خداوند و درسایه نظام اسلامی به یکی از قدرت های برتر عرصه های علمی و تکنولوژیکی در منطقه و جهان تبدیل شده ایم.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سن دانشمندان هسته ای و سایر دانشمندان حوزه های مختلف کشور کمتر از 30 سال و 40 سال است، گفت: این امر نشان می دهد که این جوانان در حکومت اسلامی و ایرانی بعد ازانقلاب رشد و پرورش یافته و توانسته اند برای کشور افتخار آفرینی کنند.
جلال زاده تاکید کرد: افتخار می کنیم که امروز مردم ایران اسلامی و استقلال خواهی و عدالت خواهی و استکبار ستیزی آنها به الگوی ملل آزادیخواه منطقه و جهان تبدیل شده و سهم شما جوانان دراین الگوسازی بیشتر از دیگران است.
وی، با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره ) و شهدای گرانقدر گفت: ما هر آنچه را که امروز به دست آورده ایم، در سایه خون شهیدان و از جان گذشتگی جانبازان و ایثارگران است که باید آرمانهای آنها را ارج و راه آنها را ادامه دهیم.
587 شماره 029 ساعت 14:17 تمام