۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7205574
۰ نفر
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد در امور قرآنی: دولت نهم و دهم توجه و رویکرد خوبی به قرآن کریم داشته است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 دین.وزارت ارشاد.قائم مقام یزد - قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی گفت: در دولت نهم و دهم توجه و رویکرد خوبی به قرآن کریم شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الااسلام والمسلمین حمید محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در یزد افزود: در دولت نهم تلاش های لازم برای توسعه موسسات قرآنی در کشور صورت گرفت.
وی اظهار داشت: در دولت دهم نیز حرکت همه جانبه در راستای ترویج قرآن و فعالیت های قرآنی در سطح کشور صورت گرفت.
وی برگزاری 22 جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی در استان های کشور را گام دولت دهم در این راستای بیان کرد و گفت: 10 مورد از این جشنواره ها در سطح بین المللی و بقیه در سطح ملی برگزار شد.
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی اضافه کرد: جشنواره های یاد شده در قالب های قرآن و ادبیات، قرآن و هنرهای نمایشی ، قرآن و هنرهای تجسمی ، قرآن و نواها و قرآن و رسانه ها برگزار شده است.
وی اضافه کرد: سال آینده نیز جشنواره ها با مضامین قرانی به صورت ملی و بین المللی در استان های مختلف کشور برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه جشنواره ملی صنایع دستی با مضامین قرآنی اخیرا در یزد برگزار شد، افزود: این جشنواره دوسالانه و بین المللی خواهد شد و سال 91 در یزد برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری جشنواره ملی گرافیک و کاریکاتور در استان گلستان، نرم افزای با مضامین قرآنی در استان قم در سالجاری خبر داد و گفت: جشنواره رسانه های دیجیتال با مضامین قرآنی سال آینده در قم برگزار خواهد شد.
محمدی تصریح کرد: جشنواره وبلاگ نویسی با مضامین قرآنی نیز اوایل سال آینده در استان آذربایجان غربی و جشنواره شعر قرآنی به صورت بین المللی و نقاشی به صورت ملی در استان چهار محال و بختیاری برگزار می شود.
وی گفت: به زودی جشنواره شعر قرآنی با شرکت های کشورهای منطقه در استان خوزستان برگزار خواهد شد.
رییس مرکز مطالعات توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور گفت: تقویت و انس با قرآن و ایجاد ارتباط ناگسستنی بین قرآن و قرآنیان را از اهداف برگزاری جشنواره های یاد شده می باشند.
وی توجه به اصل جدایی ناپذیر قرآن و عترت و شناسایی تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار با مضامین قرآنی را از جمله سیاست های راهبردی وزارت ارشاد در حوزه قرآن برشمرد.
وی گف ـت: طی 32 سال گذشته که فیلم های و سریال های مختلف ساخته شده پربینده ترین و پر فروش ترین فیلم های قرآنی بوده است.
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی اضافه کرد: می توانیم بیش از 300فیلم و سرمایه با محتوا و مضامین قرآنی داشته باشیم در حالیکه هم اینک 10 فیلم و ریال ساخته ایم.
وی به فیلم یوسف پیامبر و ملک سلیمان اشاره کرد و گفت: فیلم یوسف پیامبر به دلیل محتوای قرآنی که در خاورمیانه نمایش گذاشته می شود سطح معنویت را در این منطقه ارتقاء بخشیده و الگوی سازی کرده است.
وی از تولید فیلم موسی پیامبر خبر داد و گفت: این فیلم در دست آماده شدن است.
وی قرآن را دارای فرهنگ غنی و محتوای غنی توصیف کرد که آنطور که باید و شاید از آن بهره نبرده ایم و از آن غفلت نموده ایم.
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی افزود: تاکنون به روش سنتی در ترویج فرهنگ دینی و قرآنی استفاده کرده ایم و از فناوری نوین در آموزه های آن استفاده نکرده ایم .
وی توجه به هنرهای نمایشی در ترویج فرهنگ قرآنی را یادآور شد و با اشاره به وجود شبکه های ماهواری ای و جنگ رسانه ای دشمنان گفت: امروز باید بیشتر تلاش نماییم تا فرهنگ قرآنی در جامعه گسترش یابد.ک/2 651/1968 شماره 071 ساعت 13:48 تمام