۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7203754
۰ نفر
85 باند مواد مخدر امسال در لرستان شناسایی و متلاشی شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اجتماعی.داخلی.انتظامی.کشفیات خرم آباد _ فرمانده انتظامی لرستان گفت: با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون 85 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این استان شناسایی، متلاشی و اعضای این باندها دستگیر شده اند.
سرهنگ کاظم علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این باندهای قاچاق در مجموع سه تن و 690 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی لرستان اظهار داشت: قرار گرفتن این استان در میان پنج محور مواصلاتی استانهای کشور باعث فعالیت بیشتر قاچاقچیان مواد مخدر در این منطقه شده که در این ارتباط امسال 85 باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و منهدم شد.
سرهنگ علیزاده افزود: پلیس در لرستان امسال 864 فرد قاچاقچی را دستگیر کرد که این میزان در مقایسه با آمار مدت مشابه سال قبل 183 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در این مدت چهار هزار و 449 معتاد نیز در سطح استان شناسایی و623 منطقه آلوده نیز پاکسازی شده است.
او به پاکسازی مناطق جرم خیز از جمله منطقه گل سفید خرم آباد اشاره و بیان کرد: در این خصوص نیز دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر با 30 عضو شناسایی و همگی دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی لرستان در خصوص کمپهای ترک نیز گفت: تعداد کمپهای ثبت شده در استان 80 مرکز است که شش کمپ آن تحت پوشش نهادهای مسئول با 685 معتاد در حال درمان، فعالیت دارند.
631/1625 شماره 180 ساعت 15:24 تمام