۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7203734
۰ نفر
مدیرکل حوزه راه آهن شمال کشور: پروژه قزوین به رشت از نظر زیرساختی 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.راه و ترابری.راه آهن قزوین - رشت.گیلان رشت - مدیرکل حوزه راه آهن شمال کشور گفت: پروژه قزوین به رشت از نظر زیرساختی 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .
صادق وجدی روز پنجشنبه در حاشیه جلسه بررسی وضعیت احداث مسیر ریلی رشت - ساری که با حضور یک هیات فنی از کشور چین در استانداری گیلان برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بطور میانگین پیشرفت زیرساختی پروژه راه آهن قزوین به رشت حدود 50 درصد است که پیش بینی می شود با اختصاص اعتبار مناسب بخشی از این راه آهن تا پایان تیرماه سال 91 ریل گذاری شود.
وی ادامه داد: احداث راه آهن مراحل زیادی از جمله زیرسازی ، روسازی، ریل گذاری، ساخت ایستگاه ، نصب علامت راهنمایی و الکترونیک دارد که وزارت راه و ترابری و شرکت توسعه حمل و نقل کشور برای آماده سازی سریع این پروژه عزم جدی دارند.
وی تاکید کرد: البته پیشرفت قطعات مختلف پروژه راه آهن قزوین به رشت متفاوت است و برخی قطعات به دلیل اینکه زودتر شروع شده پیشرفت فیزیکی بیشتری دارد اما قطعات میانی به دلیل پیچیدگی هایی که در اجرا دارند با مشکلاتی روبرو هستند.
مدیرکل حوزه راه آهن شمال کشور اظهار داشت: این قطعات اکثرا در مناطق کوهستانی و سخت واقع شده که نیازمند احداث پل های بزرگ دره ای است اما در مجموع پروژه از روند پیشرفت مطلوبی برخوردار است.
وی خاطرنشان ساخت: مهم ترین پروژه شمال کشور ، راه آهن قزوین به رشت است که به راه آهن انزلی و آستارا منتهی می شود و قطعات آن توسط پیمانکاران قوی در حال اجراست و وزارت راه و ترابری بر اجرای آن نظارت دارد.
وجدی ضمن تشریح پروژه راه آهن رشت به ساری طول این مسیر را 365 کیلومتر با حدود 19 ایستگاه عنوان کرد و گفت: این پروژه با توجه به پیچیدگی های فنی و اجرایی مسیر، بافت جمعیتی و شرایط ویژه ای که دارد قطعا از پروژه های خیلی مهم کشور است.
وی ادامه داد: احداث این خط راه آهن جزء مصوبات سفر هیات دولت در استان های گیلان و مازندران است که با تاکیدی که رییس جمهور دارد، وزارت راه و ترابری با کمک استانداران این دو استان پیگیر آن است.
مدیرکل حوزه راه آهن شمال کشور تاکید کرد: هیات دو شرکت چینی سیتیک و آر.
سی.سی.سی برای اجرای این پروژه به ایران آمدند که مذاکرات در سطح وزیر و معاون وزیر بین دو کشور چین و ایران در خصوص پروژه راه آهن رشت به ساری انجام شده است.
به گزارش ایرنا، جلسه بررسی وضعیت احداث مسیر ریلی رشت - ساری روز پنجشنبه با حضور یک هیات فنی از کشور چین در استانداری گیلان برگزار شد.ک/ 605/695/506 شماره 150 ساعت 14:00 تمام