۲۹ دی ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7194189
T T
۰ نفر

در اجتماع باشکوه مردم یزد؟

۲۹ دی ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7194189
در اجتماع باشکوه مردم یزد؟ هشدار رییس جمهور ایران به غربی ها: در امور لبنان و تونس دخالت نکنید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/10/29 سیاسی.احمدی نژاد.یزد یزد- رییس جمهوری اسلامی ایران به آمریکا، صهیونیست ها و برخی کشورهای اروپایی هشدار داد که در امور داخلی لبنان و تونس دخالت نکنند و بگذارند که ملت های این دو کشور، خودشان تصمیم بگیرند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود احمدی نژاد که روز چهارشنبه در اجتماع باشکوه مردم یزد سخن می گفت، همچنین به ملت و رهبران سیاسی این دو کشور توصیه کرد که هوشیاری خود را در قبال بیگانگان حفظ کنند.
** ملت ایران دشمنان خود را ذلیل کرده است رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی های ملت ایران در 32 سال گذشته ، گفت: امروز ملت ایران در عالم می درخشد و پیش می رود و دشمنان خود را ذلیل کرده است.
وی افزود: شرایط به جایی رسیده است که در هر نقطه از عالم و هرموضوعی که مستکبران وارد می شوند، اگر ملت ایران وارد آن مسئله شود، پیروز است، و آنکه شکست می خورد، دشمنان ملت ایران هستند.
رییس جمهوری ادامه داد: ملت ایران امروز به خاطر اخلاص، ایمان، وحدت و ایستادگی ایران هسته ای شده و دشمنان شکست خورده اند.
احمدی نژاد با بیان اینکه ایران آماده همکاری و مذاکره با غرب است، خطاب به آنها گفت: شما دو راه بیشتر ندارید؟ یکی ادامه مسیر گذشته است ؟ شما همه توان خود را بسیج کردید که ایران هسته ای نشود، حال اکنون اگر می خواهید همان مسیر را ادامه دهید، بدانید که دچار اشتباهات تاریخی می شوید وی با بیان اینکه غرب آزاد و مختار است تا هر راهی که می خواهد انتخاب کند، تصریح کرد با ادامه مسیر گذشته، با مقاومت ملت ایران مواجه خواهید شد که در نتیجه شکست مفتضحانه تری خواهید خورد.
رییس جمهوری افزود: شما نتوانستید اقدامی انجام دهید و ایران، هسته ای شد ، حالا می خواهید که مسیر گذشته را ادامه دهید؟ آن هم چیز خوبی است که در مناسبات سیاسی می توان از آن استفاده کرد.
احمدی نژاد راه دوم را همکاری غرب با ایران هسته ای ذکر کرد و گفت: موضوع هسته ای شدن ایران از نظر ملت تمام شده است. بنشینید با ایران هسته ای همکاری کنید، این به نفع شماست.
وی افزود: اکنون فضای جدیدی به روی شما باز و فرصت جدیدی فراهم شده، از این رو در رفتار خود تجدیدنظر کنید، چرا که این به نفع شما و همه است که با همه ملت ها ارتباط داشته باشید.
رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه ایران از همکاری استقبال می کند، اظهار داشت: ملت ایران با همان همبستگی، استحکام، توکل به خدا و دلدادگی به ولایت و امامت تا فتح قله های جهان ایستاده و سر سوزنی از حقوق خود عقب نشینی نخواهد کرد.
احمدی نژاد ادامه داد: ما فکر می کنیم همکاری، دوستی، عدالت، احترام و تن دادن به حقوق ملت ها به نفع شماست، چرا که آینده شما را تغییر می دهد.
وی به غربی ها توصیه کرد اگر می خواهید از سقوط و انحطاط خود جلوگیری کنید، راهی جز احترام به حقوق ملت ها و دوستی با آنها ندارید.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد با توجه به این مسائل، انتظار داریم از گذشته درس گرفته و مسیر جدیدی را انتخاب کنید.
** دشمنان لبنان از عزت و سربلندی ملت این کشور هراس دارند رییس جمهوری در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی لبنان، گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال آسیب زدن به لبنان هستند چرا که ایستادگی ملت لبنان، هیبت رژیم صهیونیستی جنایتکار را در هم شکسته است.
احمدی نژاد افزود: آنها از عزت و سربلندی ملت و مقاومت لبنان ناراحت و به دنبال توطئه هستند.
وی با بیان اینکه شیوه های مختلف استکباری رژیم صهیونیستی را دیده ایم، افزود: فردی انسان، وطندوست و مسوول را ترور می کنند و بعد با فریبکاری، انگشت اتهام را به سمت ملت های دوست نشانه می روند.
رییس جمهوری دلیل این اقدامات رژیم صهیونیستی و آمریکا را ایجاد درگیری در منطقه و فراهم شدن فرصتی برای تهاجم به لبنان دانست و گفت: مستکبران از چنین اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت می کنند.
احمدی نژاد در ادامه به مردم لبنان توصیه کرد با توجه به اینکه لبنان دوره خاصی را طی می کند و دست های فتنه زیادی برای به هم زدن انسانیت و وحدت این کشور از آستین بیرون آمده است، از این رو وحدت خود را از دست ندهند چرا که مستکبران بسیج شده اند تا مانع از این وحدت در لبنان شوند.
وی افزود: گروه های لبنانی و ملت و مسوولان لبنان با دوستی و عدالت می توانند مشکلات خود را حل کنند، ضمن اینکه باید مراقب باشند تا دست های پلید شیطانی برای آنها مساله نیافریند.
رییس جمهوری تصریح کرد ما به هوشمندی، ایمان و همدلی ملت، سیاسیون و رهبران لبنانی اعتماد کامل داریم که این گردنه را با عزت پشت سر گذاشته و دشمنان خود را شرمنده خواهند کرد.
احمدی نژاد در ادامه خطاب به غرب گفت: باید همه اجازه دهند تا رهبران لبنانی کار خود را بدون دخالت دیگران انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد مردم لبنان اکنون به مرحله ای از رشد رسیده اند که بدون نیاز به دیگران می توانند راه خود را انتخاب و خود تصمیم گیری کنند.
رییس جمهوری خطاب به کشورهای دوست و حامی لبنان اظهار داشت این دولت ها کمک کنند و فضایی را فراهم آورند تا همدلی و وحدت در لبنان افزایش یابد و ملت لبنان مسائل خود را با قوانین این کشور حل کند.
احمدی نژاد با بیان اینکه مسیر حرکت رژیم صهیونیستی و حامیان اروپایی و غربی اش رو به سقوط است، خطاب به آنها گفت: شما در یک سراشیبی تند قرار گرفته اید که به یک دره عمیق منتهی می شود و این کارهای شما چیزی جز سرعت بخشیدن به سقوط در این دره عمیق نیست، ضمن اینکه آبروی شما را بیشتر از گذشته در دنیا خواهد برد.
وی اضافه کرد: توصیه می کنم دست خود را از دخالت دیگر کشورها کوتاه کنید و دست از شرارت بردارید، در غیر این صورت ملت لبنان و منطقه دست پلید فتنه شما را قطع و ماه ذلت را بر پیشانی شما خواهند کوبید.
رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه مردم یزد همواره برای ایران دارای منفعت بوده اند، گفت: استان یزد در طول تاریخ، انسان های بزرگ، علمای یگانه، اندیشمندان، مجاهدان بزرگ و هنرمندان بسیاری را به ایران و بشریت تقدیم کرده است.
احمدی نژاد ضمن عرض سلام و درود بر علما، بزرگان و اندیشمندان یزد گفت: سلام بر یگانه ایران، شهید محراب، آیت الله صدوقی و سلام خدا بر اسوه اخلاق، آیت الله خاتمی.
وی ویژگی های دولت اسلامی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت اسلامی، دولت موحدان بوده و عدالت گستری، ولایتمداری، خدمت به مردم، حفظ عزت انسانی و ملی، دفاع از حقوق ملت و مواریث فرهنگی و تاریخی و تبلیغ ارزش های الهی و انسانی از دیگر ویژگی های این دولت است.
رییس جمهوری زهد و ساده زیستی، عدم وابستگی و وامدار نبودن به گروه ها و اشخاص پرمدعا را از دیگر ویژگی های دولت اسلامی برشمرد و گفت: از دیگر مشخصات دولت اسلامی می توان به ایستادگی در برابر زورگویان، دفاع از مظلومان، مقابله با باطل و ترویج ارزش های الهی اشاره کرد.
احمدی نژاد دیگر مشخصه دولت اسلامی را تلاش برای برپایی نماز و گسترش اخلاص ذکر کرد و افزود: نماز محور کمال، دینداری، انسانیت، تجلی عبودیت و متعالی ترین رابطه انسان با خدا است.
وی با بیان اینکه کارهای انسان به دو دسته تقسیم می شود، یادآور شد: برخی از کارها برای خدا و برخی دیگر برای غیر خدا انجام می شود.
رییس جمهوری با بیان اینکه هر عملی برای خدا انجام شود انسان را یک گام به سمت کمال و رشد معنوی پیش می برد، اضافه کرد: در نقطه مقابل، هر عملی که برای غیرخدا انجام شود، به نسبت آلودگی آن به غیرخدا، انسان را از خدا ، کرامت انسانی و مسیر کمال دور می کند.
احمدی نژاد گفت: اعمالی که به ظاهر خیر است اما از آنجا که برای خدا انجام نمی شود، مخرب است و به جای اینکه انسان را در مسیر کمال الهی بالا ببرد، به راه انحطاط و سقوط سوق خواهد داد.
وی در ادامه سخنان خود، نماز را تمرین اخلاص و کار برای خدا توصیف کرد و گفت: نماز تمرین عبودیت محض و حرکت در مسیر قرب الهی است.
رییس جمهوری تصریح کرد اگر ملتی برای خدا زندگی و حرکت کند و برای او بایستد، خدا همه درهای رحمتش را به روی آن ملت باز می کند.
احمدی نژاد نقطه تمرکز شیطان را آلوده کردن اخلاص انسان دانست و گفت: دولت اسلامی موظف به برپایی نماز خالصانه برای خدا، تعالی آفرین و نجات بخش است.
ادامه دارد...
سیام **9170**2023** 9012**1344 شماره 087 ساعت 13:29 تمام
۰ نفر