۲۳ آبان ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7182379
۰ نفر
با بهره برداری رسمی سامانه تجارت آسان هرمزگان، راه عرضه سوخت خارج ازشبکه مسدود شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 اقتصاد.سوخت.سامانه.هرمزگان بندرعباس ـ با آغاز بهره برداری از سامانه تجارت آسان،بسیاری از مبادی عرضه سوخت خارج از شبکه در استان هرمزگان مسدود شد.
مدیر پروژه سوخت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور یکشنبه شب درحاشیه آیین بهره برداری از این سامانه،درگفت وگو با ایرنا ،هرمزگان را استان پیشرو درمنطقه جنوب و دومین استان کشور درساماندهی درخواست های سوخت درقالب سامانه تجارت آسان معرفی کرد.
وحید ابراهیمی درباره مزیت های این سامانه گفت:ستاد در راستای وظایف قانونی خود در زمینه هماهنگی و برنامه ریزی و نظارت از سال 1385 و با شروع سهمیه بندی بنزین و توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت در زمینه مدیریت هر چه بهتر توزیع و پخش فرآورده های نفتی و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای پیشگیری از قاچاق این محصول از کشور، در این زمینه وارد شده است وی ادامه داد: دراین زمینه ستاد دستورالعملی را به دستگاه های مرتبط صادر کرده که نتیجه فعالیت ها در آن دوره زمانی طراحی فرم هایی معروف به فرم الف برای انضباط بخشی هر چه بهتر و بیشتر در زمینه عرضه و پخش سوخت در کشور خواهد بود.
ابراهیمی در ادامه افزود:از سال 1388 در راستای بحث دولت الکترونیک، تسهیل و روان سازی ارائه خدمات به متقاضی، جلوگیری از ایجاد بوروکراسی و فسادهای ناشی از آن و اعمال نظارت غیر مانع ،پروژه سامانه سراسری سوخت کشور طراحی شد.
ابراهیمی ادامه داد:با توجه به مطالعات وکار کارشناسی صورت گرفته برای این پروژه تاکید کرد: برای طراحی این سامانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همراه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فعالیت های گستردهای را انجام داده و در این راستا از توان بسیاری از دستگاههایی مرتبط با سوخت همچون جهاد کشاورزی، وزارت صنایع، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت نیرو و دستگاه های دیگر بهره گرفته به طوریکه در این سامانه هر دستگاه متولی از یک رمز و کلمه عبور برخوردار بوده و هر دستگاه متولی و مسوول بخش خود در زمینه سوخت و توزیع آن به متقاضیان است.
این مسوول در زمینه وسعت پوشش این سامانه نیز تاکید کرد: این سامانه تمام سوخت کشور به غیر از بنزین و نفت و گاز بخش حمل و نقل را پوشش می دهد و متقاضیان برای دریافت سوخت مورد نیاز خود بعد از گشایش رسمی این سامانه باید تنها از طریق آن اقدام نمایند.
قابل ذکر است با راه اندازی این سامانه ،متقاضیان سوخت در بخش های صنعتی ،کشاورزی ،بازرگانی و دیگر بخش ها با ثبت تقاضا و مشخصات خود و تایید نهایی آن،سهمیه در نظر گرفته شده را از جایگاه های تعیین شده دریافت می کنند.ک/3 7192/668 شماره 145 ساعت 20:59 تمام