نماینده مجلس: استکبار زمانی با ما کنار می آید که تسلیمش شویم ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 سیاسی.مجلس.مذاکرات 1+5.انرژی هسته ای اصفهان- رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: استکبار زمانی از ما راضی و بحث هسته ای ما را حل شده می داند که کاملا تسلیمش شویم.
حجت الاسلام سیدمصطفی طباطبایی نژاد روزیکشنبه درگفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: از این که تصور کنیم استکبار با ما بر سر بحث هسته ای کنار بیاید، کاملا اشتباه است، چرا که آن به چیزی کمتر از زبونی و ذلت ایران در این باره نمی اندیشد.
وی گفت: مادامی که ما تسلیم آنها نشویم، هر روز مساله ای تازه را علیه ما بهانه تراشی می کنند.
نماینده مردم اردستان در مجلس هشتم افزود: ایران در سه دهه گذشته نشان داده که قصد ندارد از اصول و ارزشهای انقلابی خود دست بکشد و زیر سلطه زورگویان درآید و در مقابل آنها محکم ایستاده است.
حجت الاسلام طباطبایی نژاد گفت: +1 5 به دنبال اهداف استکبار نباشد و باید در مذاکرات منافع طرف مقابل هم لحاظ شود تا اثرگذار باشد.
وی تاکید کرد: ما منافع ملی خودمان را در بحث هسته ای دنبال می کنیم.
نماینده مردم اردستان در خانه ملت گفت: بحث هسته ای ما برای تامین سوخت هسته ای و مصارف صلح آمیز است و دین ما اجازه دستیابی به سلاحهای کشتار جمعی را نمی دهد و ما هم به دنبال آن نیستیم.
حجت الاسلام طباطبایی نژاد افزود: ما قصد نداریم کشورگشایی کنیم از این رو نیازی به تولید بمب هسته ای هم نداریم .
وی، اظهارات یوکیو آمانو مبنی بر غیرصلح آمیز بودن بحث هسته ای ایران را در آستانه مذاکرات گروه +1 5 ، کاملا سیاسی و در جهت منافع استکبار دانست رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تازگی در نامه ای برای مقامات جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد کرده مذاکرات در پنجم دسامبر (14 آذرماه ) در اتریش یا سوییس به مدت سه روز برگزار شود.
ایران پیشنهاد کرده این مذاکرات در استانبول برگزار شود.
587/545 شماره 069 ساعت 14:08 تمام