۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7174794
۰ نفر
واکاوی رفتار خواص توسط حجت الاسلام ذوالنوری ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 سیاسی.داخلی.سپاه پاسداران کرمان - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران روز شنبه در جمع فرهنگیان استان کرمان به واکاوی رفتار و عملکرد خواص در شرایط امروز نظام و انقلاب پرداخت.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در همین راستا به طرح چندین سووال پرداخت و گفت: چرا خواص به ویژه خواصی که از قبل از انقلاب در انقلاب سهیم بودند، امام را درک کردند و از پشت پرده ها و جریاناتی که امام با آنها ضدیت جدی خبر داشتند ، امروز موضعشان متفاوت شده است.
وی افزود: چرا این خواص بد و یا دیر موضع می گیرند و چرا موضع آنها با محوریت نظام و اصول و آرمان های نظام متفاوت است و چرا گاهی موضع آنها همراه با مواضع دشمنان نظام است ؟ وی افزود: چرا موضع آنها گاهی کوبیدن موضع طرفداران نظام است و چرا خواص و آقا زاده ها این گونه می شوند و این سوالی است که معمولا خیلی عمیق به آن پرداخته نمی شود.
حجت الاسلام ذوالنور با تاکید بر این نکته که در پاسخ به این سوالات حتما قرار نیست دنبال دلیل منفی بگردیم ، افزود: تعهد و دلسوزی، تفاوت در جنس، تفاوت در آدرس، دنیا، لقمه های حرام، هوای نفس، خانواده و فرزند و عدم بصیرت از جمله دلایل این نوع موضع گیری ها است.
وی با اشاره به اصل 150 قانون اساسی تصریح کرد: بر اساس این اصل سپاه پاسداران وظیفه پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن را دارد.
وی بیان کرد: زمانی که آقای خاتمی رییس شورای عالی امنیت ملی و رییس جمهور کشور بودند بر اساس مصوبه شورای عالی امینت ملی که حکم قانون دارد، وضعیت کشور به سه بخش سفید، خاکستری و نارنجی تقسیم شده است.
به گفته وی، بعد از ارتش که وظیفه حفظ تمامیت ارضی کشور را بر عهده دارند، در وضعیت سفید نیروی انتظامی برخورد می کند، اگر نتوانست و وضعیت خاکستری شد بسیج به کمک نیروی انتظامی می شتابد و در وضعیت نارنجی سپاه وارد می شود و در این وضعیت نیروی انتظامی مستقیما حق دخالت ندارد و در کنترل عملیاتی و تحت امر سپاه خواهد بود.
وی گفت: در انتخابات زمانی که چارچوب نظام و انقلاب سر جایش است نه سپاه و هیچ کس دیگر حق دخالت ندارد.
وی بیان کرد: اما گاهی حرکت ، برنامه ها و شعارهای یک جریان علیه اسلامیت نظام است که در این زمان هر یک از نهادها از جمله سپاه باید به وظیفه خود برای روشنگری افکار عمومی و جلوگیری از اشتباه مردم وارد صحنه شوند و این موضوع دخالت در انتخابات نیست.
حجت الاسلام ذوالنوری گفت: برخی افراد از سر تعهد، دلسوزی و به دلیل آنکه برای انقلاب هزینه داده اند و سهمی در انقلاب اسلامی دارند وقتی احساس می کنند اشتباهی اتفاق افتاده آن را از سر دلسوزی و تعهد بیان می کنند.
وی در تشریح ملاک های موضع گیری افراد درباره یک موضوع گفت: درگیری- کشمکش و نقد و نظر نباید در اصول باشد و باید در مسایل فرعی باشد.
وی ادامه داد: همه چالش ها و بازی ها تازمانی پسندیده است که نسبت به یک موضوعی ولی فقیه و ولی امر مسلمین اتخاذ تصمیم و موضع نکرده و اگر ولی فقیه موضعی گرفت آن فصل الخطاب است و در چنین شرایطی اگر کسی خلاف موضع ولی فقیه حرکت کرد نمی توان به آن وجه مثبت دلسوزی و تعهد داد.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت : چالش ها و کشمکش ها نباید موجب تضعیف جریان خودی و انقلاب شود.
حجت الاسلام ذوالنوری ادامه داد: هر وقت دشمن به نفع یک جریان ورود پیدا کرد اینجا باید دانست که دشمن به آن جریان علاقه ای دارد .
وی راه اندازی سایت های اینترنتی، فیس بوک، فعال شدن امواج ماهواره ای و به صدا در آمدن تریبون ها از سوی دشمنان به نفع یک جریان و به ضرر یک جریان را نشانه ای از عدم تعهد و دلسوزی در موضع گیری آن جریان دانست.
وی در تشریح تفاوت در آدرس نیز گفت: افرادی که در طی یک مسیر دربین راه پیاده می شوند و عده ای که سعی می کنند فرمان ماشین را به سمت خود کج کنند و اگر راننده مخالفت کند و آنها نتواند ماشین و قطار انقلاب را به سمت منافع، اهداف و نظر ، منافع حزبی و منافع خانوادگی خود منحرف کنند، در نتیجه با پیاده شدن و حرف های ناپسند و سنگ زدن ناراحتی خود را ابراز می کنند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حب دنیا را عامل دیگری در موضع گیری نادرست برخی از خواص دانست و گفت: دنیای هر کس متناسب با خودش تعریف می شود.
وی بیان کرد: دنیای یک فرد ممکن است چهره تلویزیونی باشد، برخی ممکن است سر کمترین جلوه دنیا دین خود را بدهند که از این افراد در تاریخ کم نیستند.
حجت الاسلام ذوالنوری با تاکید بر این مطلب که ویژه خواری ها، رانت خواری ها و انحصارات در موضع گیری های افراد اثر دارد، عنوان کرد: این چه رسم است که به اسم سازندگی لقمه هایی را به شکم برخی افراد می ریزند.
این مقام مسوول اظهار داشت: لقمه حرام در زندگی افراد و در تربیت فرزندان اثرات وضعی دارد.
وی هوای نفس را از دیگر دلایل وسوسه افراد و موضع گیری نادرست برخی از خواص دانست و ادامه داد: حوادث انقلاب شرایط برخی افراد را تسکین داد و در تلاطم ها است که باطن این افراد نشان داده می شود.
وی گفت: تا زمانی که فردی تیم حفاظت، تریبون و چهره تلویزیونی اش باشد و منافع او تامین شود و به خانواده او نگویند بالای چشم شما ابرو است و وی در تمامی مسایل دخالت داشته باشد و او همراه انقلاب باشد، هنری نیست حجت الاسلام ذوالنوری ادامه داد: ولایت مداری و تبعیت از ولایت فقیه زمانی است که صد در صد نظر ولی فقیه غیر از نظر فرد باشد و فرد بدون چون و چرا آن را بپذیرد.
وی گفت: اگر فردی به خاطر خداوند و برای انقلاب کار کرده هیچ یک از تلاطم ها او را تغییر نمی دهد.
وی خانواده و فرزند را دلیل دیگر موضع گیری نادرست برخی از خواص دانست و با یادآوری فرموده امام راحل تاکید کرد: میزان در هر کس حال فعلی اوست.
حجت الاسلام ذوالنوری بصیرت را نور توصیف کرد و گفت: بصیرت به معنای مهارت، امکانات تخصص، دکتربودن، مهندس بودن و چشم داشتن نیست، بلکه بصیرت نوری برای تشخیص راه درست از نادرست است.
وی ضمن اشاره به فرموده امام علی (ع) مبنی بر اینکه چشم نداشتن از بصیرت نداشتن راحت تراست،گفت: گاهی برخی افراد چشم دارند اما بصیرت ندارند.
وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس که جبهه ما خیلی آشکار بود یک بصیرت لازم بود و امروز یک بصیرت دیگر نیاز است.
7440/2624 شماره 088 ساعت 16:23 تمام