۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7174755
۰ نفر
نماینده مجلس: وزیر آموزش وپرورش عملکرد موفق داشته است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 اجتماعی.داخلی.استیضاح وزرا.نماینده مجلس کرمانشاه - رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به صلاح نمی دانم زیرا وی از ابتدای فعالیت خود تاکنون قوی عمل کرده است.
سیدجواد زمانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی نمایندگان از نوع گزینش و بکارگیری نیرو در این وزارتخانه گله مند هستند که برخی هم بجاست، اما این مساله قابل حل است زیرا حاجی بابایی دراقدامی مهم با بکارگیری 40 هزار معلم، 26 هزار نیروی حق التدریس و سه هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی در سال جدید، نشان داد که توانایی انجام کارهای بزرگ را دارد.
نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس با بیان اینکه در انجام کارهای بزرگ اشتباه وجود دارد، گفت: با توجه به ارزیابی مثبت از اقدامات وزیر کنونی آموزش وپرورش، اگر نشستهایی میان وی و نمایندگان استیضاحکننده در راستای حل این مشکلات برگزار شود، از انجام استیضاح بهتر است.
وی گفت: ابتدای سال تحصیلی جدید و بالا بودن حجم کاری، فرصت مناسب برای استیضاح وزیر آموزش وپرورش نیست، آن هم در شرایطی که حاجی بابایی با دریافت رای بالا از سوی مجلس به عنوان وزیر در دولت دهم منصوب شد.
زمانی با اشاره به انتقاد پذیری وزیر کنونی آموزش وپرورش و داشتن ظرفیت برای جذب نیرو در این وزارتخانه، پیشنهاد داد، اگر با تعامل جذب تعدادی دیگر از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی امسال آموزش وپرورش قانونی شود، علاوه بر حل این مشکل، معضل بیکاری که مساله عمده مجلسی ها هم هست، تا حدودی برطرف می شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه تعامل قطعا بهتر از استیضاح است، اظهارداشت: حاجی بابایی چند دوره به عنوان نماینده در مجلس حضور داشت و این مساله راه را برای تعامل بهتر باز می کند.
7450/567/587 شماره 049 ساعت 14:35 تمام