۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7174717
۰ نفر
کشتی طاووس بهشتی قشم راه اندازی شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 فرهنگی.میراث فرهنگی.گردشگری.سایر قشم _ کشتی طاووس بهشتی قشم عصر روز پنجشنبه با حضور حسین هاشمی تختی استاندار هرمزگان، جمعی از نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان منطقه آزاد قشم به مناسبت هفته گردشگری راه اندازی شد.
به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا، این کشتی که بمنظور بهره برداری در تورهای گردشگری دریایی در جزیره قشم به ثبت رسیده است با هدف توسعه گردشگری منطقه آزاد قشم از آبان ماه سال جاری بطور مستمر در مسیرهای طراحی شده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
کشتی طاووس بهشتی قشم از نوع کشتی های 'کاتاماران ' است و ظرفیت آن 300 مسافر شامل 267 نفر گردشگر و 33 نفر میهمانان ویژه است.
این کشتی با توافقات صورت گرفته بین شرکت طاووس بهشتی و سرمایه گذاران خصوصی قشم و با حمایت سازمان منطقه آزاد این منطقه در خصوص حمل و نقل مسافران در مسیرهای قشم-بندرعباس و به عکس و همچنین قشم و جزایر دیگر تردد خواهد کرد.
در مراسم راه اندازی کشتی طاووس بهشتی، حاضرین به همراه جمعی از خبرنگاران حوزه گردشگری و مناطق آزاد، مسیر قشم تا بندرعباس را بعنوان نخستین مسافران این کشتی طی کردند.
قشم یکی از جزایر ایرانی خلیج فارس است که در استان هرمزگان قرار دارد.
مساحت این جزیره 1491 کیلومترمربع درحدود 2 برابر و نیم کشور بحرین است.
طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان قشم دارای 64 شهر و روستا است و از بندرهای مهم صیادی و تجاری آن می توان به بندرهای بهمن، شهید ذاکری، سلخ، مسن، سوزا، کاوه، لافت، درگهان، باسعید، فجر، شرکت نفت، رمچاه، کندالو، طبل را و هنگام اشاره کرد.
قشم را به دلیل داشتن جاذبه هایی همچون جنگل حرا (مانگرو)، غار نمکی، تنگه چاه کوه، دره ستاره ها، جزایر ناز، ساحل تخمک گذاری لاک پشت ها و ایستگاه دلفین ها مابین جزیره قشم و هنگام جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس می نامند. ک/2 1834/1387 شماره 011 ساعت 09:58 تمام