اجلاس توسعه روابط آذربایجان غربی با استانهای همجوار ترکیه برگزار می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/03/13 اقتصاد.بازرگانی.ترکیه.روابط ارومیه - استاندار آذربایجان غربی از برگزاری اجلاس توسعه روابط این استان با استانهای همجوار ترکیه با شرکت سفرای دو کشور ایران و ترکیه، والیان و فرمانداران و تجار و بازرگانان در خرداد ماه امسال درارومیه خبر داد.
به گزارش خبرنگارایرنا، به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، وحید جلال زاده روز پنج شنبه در جلسه شورای روابط خارجی آذربایجان غربی گفت: این اجلاس طی روزهای پایانی ماه جاری به مدت سه روز در ارومیه برگزار می شود.
جلال زاده با ذکراین مطلب که برگزاری این اجلاس نقطه عطفی در گسترش روابط میان دو کشوراست ، افزود: درکنار برگزاری این اجلاس برای معرفی این استان، نمایشگاهی از توانمندیها و پتانسیل های آذربایجان غربی برگزارمی شود.
استاندارآذربایجانغربی گفت: ویژگیهای خاص این استان امکانی را برای منطقه فراهم کرده که علاوه برگسترش روابط با کشورهای همجوار می توان روابط خود را با سایرکشورهای همجوار نیز گسترش دهد.
وی افزود: آذربایجانغربی می تواند در حوزه های مختلف روابط خود را با کشورهای مختلف دنیا گسترش دهد و رییس جمهوری کشورمان نیز برگسترش روابط با کشورهای مختلف تاکید دارند و برگزاری اجلاس های مشترک نیز دراین راستا صورت می گیرد.
مدیران دستگاههای اجرایی عضو شورای روابط خارجی آذربایجان غربی نیز در این جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر اجلاس این استان با استانهای همجوار ترکیه در ارومیه ارائه کردند.
1495/581 شماره 075 ساعت 12:34 تمام