۷ فروردین ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7141978
۰ نفر
ابراز رضایت گردشگران و مسافران نوروزی شهرستان مهاباد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/01/07 اجتماعی.گردشگری.مسافران نوروزی مهاباد- جمعی از گردشگران و مسافران نوروزی با ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته شهرستان مهاباد را یکی از شهرهای فرهنگی و مقصد گردشگری آذربایجانغربی اعلام کردند.
به گزارش روز شنبه ایرنا، جمعی از مسافران نوروزی دربیان دیدگاههای خود، مهاباد را عروس شهرهای کردنشین، زیبا و تاریخی اعلام کردند.
صالح اثنی عشری مسافر نوروزی اهل تهران حسن برخورد شهروندان مهابادی را بارزترین نشانه مهمان نوازی مردم کرد به ویژه مهاباد برشمرد.
این وکیل پایه یک دادگستری گفت: با توجه به تاریخ کهن و اصالت چند هزار ساله مردم این خطه از کشورمان و همچنین وجود آثار باستانی متعلق به بیش از سه هزار ساله این منطقه در صورت معرفی آثار آن به هموطنان موجب خواهد شد تا منطقه به یکی از قطب های گردشگری ایران اسلامی تبدیل شود.
حسین گودرزی یکی دیگر از شهروندان تهرانی که به همراه چند خانواده به این نقطه از کشورمان سفر کرده بود، گفت: وضعیت این شهر کاملا دگرگون شده است.
وی که سردفتر اسناد رسمی است، اظهارداشت: توسعه فضای شهری به صورت مدرن، پاساژها و ساختمانهای تجاری و همچنین فضای سبز مهاباد نسبت به دوران دفاع مقدس گسترش زیادی پیدا کرده است.
سید سهیمه مهدوی معلمی که از رشت به این منطقه از کشور سفر کرده بود، یکی از شاخص های مهم گردشگری و مسافرت را امنیت اعلام کرد و گفت: این منطقه از کشورمان را باید یکی از امن ترین نقاط ایران اسلامی برشمرد.
خبرنگار یکی از روزنامه های کثیر انتشار نیزدر خصوص شهرهای جنوبی استان آذربایجانغربی گفت: باید مهاباد، نقده و تکاب را به معنای واقعی یکی از قطب های گردشگری و آثار باستانی ایران اسلامی اعلام کرد که نیازمند حمایت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
نفسیه حسن زاده افزود: اطلاع از تاریخچه جام زرین حسنلو در نقده با قدمتی هشت هزارساله، تخت سلیمان تکاب و همچنین غارسهولان هر بیننده ای را مبهوت خود می کند.
وی اظهارداشت: حضور در مناطق بکر این خطه از کشور ضمن ایجاد آرامش روحی در هر مسافر شادابی و نشاط را برای هر بیننده ای به ارمغان می آورد.
دانش آموز یکی از دبیرستانهای تهران نیز گفت: حضور در مناطق مختلف مرزی کشور موجب غرور و افتخار هر ایرانی است زیرا امنیت و آسایش نشانه جانفشانی دلاور مردانی است که از مرزهای وطن پاسداری کرده و می کنند.
نهال حسن زاده محل شهادت سردار اسلام محمد بروجری را یکی از مناطق دیدنی محور مهاباد و نقده اعلام کرد وافزود: اغلب مسافرانی که در این جاده و محور تردد می کنند، نمی دانند که در این نقطه یکی از سرداران بزرگ اسلام توسط دشمنان و معاندین نظام اسلامی به شهادت رسیده است.
یک معلم اردبیلی نیز گفت: تندیس های نصب شده در میادین مهاباد بیش ازهرچیزی نظرم را به خود جلب کرد و این امر ریشه در فرهنگ و ادبیات کهن مردم کرد دارد.
علی احمدی از اهالی تبریز گفت: طی مسیر حرکت به سمت بانه از شهرهای مختلفی عبور کردم، اما آنچه که در مهاباد دیدم متفاوت با شهرهای دیگر است این مسافر نوروزی همچنین از نیروهای مستقر در ایستگاههای امدادی، اطلاع رسانی و راهنمایی سطح شهر مهاباد ابراز رضایت کرد.
این شهروند تبریزی که همراه خانواده اش از بازار سنتی تاناکورا مهاباد دیدن میکرد، ادامه داد: وجود این بازار موجب شده تا هموطنان زیادی از این محل دیدن و از آن خرید کنند.
طبق اعلام ستاد تسهیلات نوروزی مهاباد بیش از چهل و پنچ هزار مسافر و گردشگر نوروزی ضمن بازدید از این شهرستان به شهرهای مقصد خود حرکت کردند.
رییس جمعیت هلال احمرمهاباد از توزیع 35 هزاربرشور و نقشه راه در مرحله اول سفرهای نوروزی خبر داد.
حمید صداقت گفت: با توجه به گذرگاه بودن این شهرستان موجب شده مسافران نوروزی بی شماری از این شهرستان دیدن کنند.
587/1724 شماره 007 ساعت 08:30 تمام