فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی: شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی هستند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/02/03 اجتماعی.فرمانده سپاه.سلماس.داخلی سلماس، ارومیه - فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی هستند و همه ما باید ادامه دهنده راه این عزیزان در راستای حفظ و کیان از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشیم.
سرتیپ یوسف شاکری روز شنبه در دیدار با خانواده های سرداران شهید علیرضا طالعی و قربانعلی ابراهیمی در سلماس افزود: سیره شهدا نقش اساسی در پیشبرد و حفظ انقلاب دارد و فضای جامعه باید مملو از یاد و توصیه های آنان شود.
وی یادآور شد: امروز شهیدان حق بزرگی بر گردن ما دارند و احترام به خانواده های آنها وظیفه همه مسوولان است.
وی با اشاره به اهمیت شهادت در دین مبین اسلام اظهارکرد: شهید نزد خداوند متعال از جایگاه والایی برخوردار است و از این رو می توان گفت شهدا به حق زنده اند.
وی در بخش دیگری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: اوج تکامل فرهنگ دینی و اسلامی، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و شناساندن روحیه جهادی و دینی آنان به اقشار مختلف جامعه است.
وی افزود: اگر مسوولان نظام در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب گام بردارند، فرهنگ ایثار و شهادت مفهوم ارزنده ای پیدا می کند بنابراین اتخاذ روش مناسب در این حوزه ضروری است.
وی هدف از دیدار با خانواده های این شهیدان بزرگوار را تجدید بیعت با آرمان های شهدا و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای والا مقام ذکر کرد و گفت: توصیه های شهدا به نماز اول وقت و لزوم رعایت حجاب و عفاف با توجه به شرایط جامعه فعلی یک مساله جدی تلقی می شود و باید در فرهنگسازی این موارد تلاش مضاعفی شود.
در ادامه این دیدار، والدین سرداران شهید سلماس به بیان خاطراتی از فرزندان شهید خود پرداختند.
در این دیدار فرمانده سپاه سلماس، رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرماندهان سپاه و بسیج این شهرستان حضور داشتند.
581/587 شماره 072 ساعت 14:44 تمام