۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7101749
۰ نفر
مردم آبادان و خرمشهر به دامن پر مهر طبیعت رفتند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 اجتماعی.آیین ها.سیزده بدر خرمشهر- مردم آبادان و خرمشهر در سیزدهمین روز فروردین روز انس با طبیعت به دامن پر مهر و محبت طبیعت رفتند و درسال جدید سالی سرشار از زیبایی برای یکدیگر آرزو کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، مردم این دو شهر طبق سنت دیرینه خود با رفتن به باغات (نخیلات ) ، دشت و صحرا از مواهب آن بهره مند شدند.
کانون حضور مردم در طبیعت بیشتر در کنار رودخانه های کارون ، بهمنشیر ، اروند و نخلستان های منطقه می باشد.
لنج های صیادی و تجاری و قایق های صیادی نیز با گشت های دریایی در آبراه های جنوبی خوزستان شور و شوق خاصی در مردم به ویژه جوانان به وجود آورده اند.
برگزاری بازی های محلی ، فوتسال و ماهیگیری از دیگر جلوه های روز انس با طبیعت در شهرهای آبادان و خرمشهر می باشد.
در زیر پل های خرمشهر و آبادان بازار گرم جگرفروشی، کبابی، فلافل، سمبوسه و خوراک های محلی به کانون حضور مردم در کنار کارون و بهمنشیر تبدیل شده است.
حضور کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی در یادمان های شهدای گمنام شلمچه و والفجر هشت و تجدید میثاق با شهدای گرانقدر شهدا از دیگر مناظر روز سبزده بدر در مناطق جنوبی خوزستان می باشد.
اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به شهروندان توصیه کرده در روز انس با طبیعت از صدمه زدن به جلوه های طبیعی منطقه خودداری کرده و نسبت به جمع آوری زباله اهتمام ورزند. ک/3 7100/646 شماره 069 ساعت 15:15 تمام