۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7101746
۰ نفر
استاندار خراسان جنوبی: سیزدهم فروردین فرصتی برای آموختن درس شکرگزاری از نعمت الهی است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 اجتماعی.داخلی.مناسبت بیرجند - استاندار خراسان جنوبی طی پیامی به مناسبت سیزدهم فروردین، روز طبیعت از این روز به عنوان فرصت مناسب برای آموختن درس شکرگزاری از نعمت های الهی بویژه برای کودکان یاد کرد.
به گزارش ایرنا، در این پیام آمده است: خدا را شاکریم که طراوت و سرسبزی به طبیعت بازگشته و طبیعت مردم را به سوی خود فرا خوانده است.
در ادامه این پیام آمده : شاید درباره منشا جشن سیزده به در، نظرها و عقاید گوناگونی ایراد شده باشد، اما لازم است بهانه حضور مردم در دل طبیعت در روز سیزدهم فروردین و دلیل وجودی این روز را تجلیل از زیبایی های بهارانه طبیعت بدانیم.
این پیام می افزاید: در این روز طبیعتی که مورد احترام و ستایش است را ارج نهیم و این روز را به معنای واقعی انس و همدلی با طبیعت و آشتی با طبیعت بگذرانیم.
در این پیام آمده است: بیاید آخرین روز تعطیلات نوروزی را در کنار بهره مندی از طبیعت زیبا و آب وهوای نیکو با پایدار نمودن زلالی آب، استواری کوه و چشم نوازی طبیعت در کنار یکدیگر به یاد ماندنی کنیم.
در ادامه پیام آمده: عشق به طبیعت را در دل فرزندان دلبندمان بکاریم تا بدانند برای شکرگزاری شایسته نعمت طبیعت ، این هدیه خداوند یگانه ، باید در حفاظت از این امانت الهی کوشا باشند.
در این پیام اظهار امیدواری شده که مردم خراسان جنوبی در این بدرقه نوروزی بدون آسیب زدن به محیط از بخشندگی طبیعت بهره مند شوند و نیز از شهروندان خواسته شده در سالی که از رهبر معظم انقلاب به عنوان جهاد اقتصادی نامیده شده طبیعت، این سرمایه بزرگ را حفظ کرده و برای نسل های آینده نگه دارند.
در این پیام آمده است: مدیریت و حمل زباله ها تامکان های تعیین شده برای دفع پسماندها ، پرهیز از اسراف وآلودگی آب ، جلوگیری از شکستن سرشاخه های درختان ، نبستن طناب به شاخه ها، حمایت از پرندگان وسایر حیوانات و جلوگیری از برپا نمودن آتش هایی که موجبات آلودگی هوا و تخریب محیط زیست را در پی دارد از جمله اقدامات مفید و موثری است که در این روز عموم مردم به عنوان همیاران محیط زیست باید مد نظر داشته و انجام دهند.665 شماره 066 ساعت 14:55 تمام