۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7101725
۰ نفر
جشن طبیعت، فرصتی برای پیوند قلب ها ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 اجتماعی.گردشگری.روز طبیعت.عیدانه ارومیه- خیابان ها خلوت و خاموشند، مغازه ها بسته، رهگذری دیده نمی شود اما با این وجود قلب آدم شاد است چون همه، فقیر و غنی، سرانجام به دامان مادر طبیعت پناه برده اند، طبیعتی که از آن برخاسته اند.
خدا کند در روزی که به نام طبیعت نامگذاری شده حریم حرمت طبیعت و محیط زیست پاس داشته شود، چون این طبیعت همانگونه که از نسل های پیشین برای ما به میراث گذاشته شده ما نیز وظیفه داریم آن را به نسل های بعد با تمام شکوه و زیبایی اش به ارث بگذاریم، فرزندان ما نیز مستحق بهره مند شدن از این زیبایی های خدادادی هستند.
امروز درآخرین روز ازتعطیلات نوروزی، مردم آذربایجان غربی همانند سایر اقوام و ملل که چنین روزی را گرامی می دارند، به دامن طبیعت آمده اند تا این روز را همراه با سرسبزی به شادی سپری نمایند.
آذربایجان غربی با طبیعت بکری که دارد، امسال نیز همانند سال های گذشته پذیرای خیل مشتاق گردشگران طبیعت بوده و چهره های شاد و خندان آنان نشان از رضایتی که مادر طبیعت به آنها پیشکش کرده دارد.
آذربایجان غربی در شمال و جنوبش مملو از اماکن گردشگری بسیاری است که به هر جایی از آن سری بزنیم خواهیم دید که خانواده های ایرانی از هر نقطه ای گرد هم آمده اند و با شادی تلاش دارند یک روز دلپذیر را در حافظه تاریخی ذهن اعضای خانواده ثبت نمایند.
امروز همه شادند و طبیعت هم شاد، امروز روز پیوند طبیعت و انسان است و مردم به عنوان سپاس از طبیعت سبزه هایی را که در این ایام زینت بخش سفره هفت سین و منازلشان بوده به مادر طبیعت اهدا می کنند.
کوه ها، چشمه سارها، رودها، تالاب ها، دریاچه ها و جنگل ها، پارک ها و باغ های استان آذربایجان غربی همه و همه امروز پذیرای خیل گردشگران و طبیعت دوستان است.
ارومیه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، خوی ، سردشت ، شاهین دژ ، ماکو ، مهاباد ، میاندوآب، نقده، اشنویه، سلماس، چالدران و نقاط دیگر استان هر کدام امروز به سهم خود شاهد چنین همایشی عظیم و مردمی هستند.
در حالی که همه مایلند با اعضای خانواده و دوستان خود در دامن طبیعت به سر برند، اما وظایفشان به گونه ای است که ناچارند رعایت آسایش و آرامش دیگران را بر خواسته های شخصی خود رجحان دهند.
نیروهای خدوم پلیس راه، راهداران، محیط بانان محیط زیست، ماموران تلاشگر شهرداری، نیروهای آتش نشانی، عکاسان و خبرنگاران و گزارشگران رسانه ها، ماموران انتظامی شهرها، نیروهای مردمی هلال احمر و فوریتهای پزشکی همه و همه با شادی دیگران شادند.
طبیعت سرسبز این خطه از سرزمین پهناور ایران، بستری فراهم ساخته تا مسافرانی که خسته از کار روزانه و به دور از هیاهوهای شهرها به آن پناه آورده اند آرامش را در آن جستجو کنند.
هوای مطبوع بهاری نیز چه آفتابی و ابری با این خواسته مردم همراه است و به جرات می توان گفت نقطه ای از آذربایجان غربی نیست که در آن مسافرانی را نبینیم که در کنار دوستان و یا خانواده هایشان آمده باشند تا روز طبیعت را جشن بگیرند، یعنی آرامش در حضور دیگران.
645/587 شماره 045 ساعت 12:37 تمام