۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7101683
۰ نفر
اختصاصی/ وزیر ارشاد: موضوع جهاد اقتصادی شامل همه مردم و مسوولان می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/12 اقتصاد.جهاد اقتصادی.وزیر فرهنگ و ارشاد.بندرعباس بندرعباس - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال جهاد اقتصادی گفت: این موضوع بحث فراگیری است که شامل همه مردم، مسوولان، دولتمردان و کارکنان بخش های مختلف می شود.
سید محمد حسینی جمعه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بندرعباس افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری هایی که دارند معمولا نکته ای را بیان و محوریتی را مشخص می کنند که همه مردم را در بر بگیرد و همه نسبت به آن احساس مسوولیت کنند.
عضو هیات دولت بیان داشت: همه مردم برای رسیدن به وضعیت اقتصادی بهتر باید تلاش بیشتری را در این سال انجام دهند تا بتوانیم به دنیا بگوییم که جمهوری اسلامی نظامی کارآمد است که می تواند مسائل و مشکلات مردم را به خوبی حل کند.
حسینی یادآور شد: وظیفه ای که دوستان ما در وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی دارند، فرهنگ سازی موضوع است تا این مسئله به خوبی برای همگان تبیین شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: رسانه ها، نشریات و مطبوعات می توانند با اطلاع رسانی به موقع کمک کنند تا آمار و اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار مردم گذاشته شود.
وی یادآور شد: سال گذشته نیز که سال همت و کار مضاعف نامگذاری شده بود، با همت دولت و البته کمی صرفه جویی در هزینه ها، کار عمرانی بیشتری صورت گرفت که در نتیجه آن، کارهای ماندگار و موثری انجام شد.
حسینی تصریح کرد: اگر اراده و عزم جدی وجود داشته باشد ما می توانیم کارهای بسیار مفیدی را در کشور انجام دهیم، به طوری که سال گذشته شاهد بودیم وقتی بنزین تحریم شد بلافاصله کمبود آن با تولید در داخل تامین شد که این نشان می دهد ما ظرفیت های ناشناخته فراوانی داریم.
وی تصریح کرد: برای دسترسی به این پتانسیل ها و ظرفیت ها باید کار و تلاش بیشتری صورت بگیرد و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب با جهاد اقتصادی است که می توان آنها را مشخص و از همه زمینه ها استفاده کنیم تا کشور ما کشوری نمونه و الهام بخش برای دیگر کشورهای منطقه باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، در سال جدید شاهد یک رشد و پویایی در رشته های مختلف فرهنگی و هنری در سطح کشور خواهیم بود و مراکز استانها و همچنین شهرستانها نیز به همین منوال با ارایه برنامه های متنوع در خدمت به فرهنگ و هنر و همچنین گسترش کمی و کیفی اطلاع رسانی تلاش خواهند کرد.
وزیر ارشاد با هدف شرکت در مراسم اختتامیه نمایشگاه دریایی و همچنین افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری جزیره قشم به بندرعباس سفر کرده بود.ک/3 512 شماره 003 ساعت 00:40 تمام