۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 7100192
۰ نفر
معاون وزیر نیرو: طرح تحول آب شهری در 200 شهر کشور اجرا می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اقتصاد.انرژی.آب اهواز- معاون وزیر نیرو درامور آب و آبفا از اجرای طرح تحول آب شهری در 200 شهر کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا عطار زاده روز سه شنبه همزمان با روز جهانی آب در گفت و گو با خبرنگاران در دزفول افزود: با توجه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و همچنین طرح خرید تضمینی آب که در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده انتظار می رود با مشارکت سرمایه گذاران و مردم طرحهای تحول آب شهری تکمیل شود.
وی با اشاره به نامگذاری روز جهانی آب در سال 2011 میلادی به عنوان آب برای شهرها، پاسخ به چالش شهرنشینی ابراز امیدواری کرد با مشارکت اندیشمندان حوزه آب در سراسرجهان راهکارهایی در خصوص کاهش اقدامات تخریبی کشورهای پیشرفته و تغییرات در آب و اقلیم ناشی از آن ارائه گردد.
عطار زاده، اقدامات بخش آب کشور را در سال گذشته ارزشمند خواند و اظهارداشت: تکمیل نهایی طرح بزرگ آبرسانی به شهرهای حاشیه خلیج فارس به طول 700 کیلومتر و بهره مندی مردم چهار استان کشور از آب گوارا و شیرین، همچنین اجرای بخشی از طرح بزرگ آبرسانی غدیر و تامین آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر و آبرسانی از طریق سد دوستی به شهر مشهد از مهمترین اقدامات بخش آب کشوراست که درسال گذشته عملیاتی شد.
معاون وزیر نیرو درامور آب و آبفا از افتتاح طرح آبرسانی از سد کمال صالح به اراک در استان مرکزی و طرح قمرود و آبرسانی به شهر قم از طریق سرشاخه های دز درآینده نزدیک خبر داد و گفت: مردم این مناطق بزودی از آب شیرین و مطلوبی برخوردار خواهند شد.
7153/642 شماره 095 ساعت 21:51 تمام