۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 7100191
۰ نفر
سال جهاد اقتصادی/ دستیابی به اهداف سند چشم انداز در سال جاری پرشتاب خواهد شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 سیاسی.مجلس.نماینده.جهاد اقتصادی اصفهان - رییس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: با نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهاد اقتصادی مسیر دستیابی به اهداف سند چشم انداز پرشتاب خواهد شد.
حمیدرضا فولادگر روز سه شنبه درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: نامگذاری امسال به عنوان جهاد اقتصادی برای یک جهش و پیشرفت اقتصادی در دهه چهارم انقلاب و دستیابی زودتر کشور به اهداف سند چشم انداز است.
وی اظهارداشت: برای تحقق این امر بهبود شرایط اقتصادی، کسب وکار و افزایش نرخ تولید ناخالص ملی اجتناب ناپذیر است.
فولادگر حصول این شرایط را تابعی از پیشرفت های علمی، آموزشی و همکاری های ملی دانست و گفت: درپرتو دستیابی به این اهداف، کشور زودتر به جهش علمی مورد نظر رسیده و نقش اول خود را در منطقه ایفا خواهد کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر مشکلات ریشه در ساختارهای ناکارآمد اقتصاد درگذشته های دور دارد که بودجه برمبنای اقتصاد تک محصولی نفت بسته شده بود.
وی راهکار خروج از این مشکلات را سرمایه گذاری، تشویق و ترغیب هرچه بیشتر سرمایه گذاران برای ورود به عرصه تولید با ایجاد امنیت اقتصادی از یک سو و تلاش برای رفع مشکلات ساختاری اقتصاد از سوی دیگر عنوان کرد.
544/ 1011 شماره 094 ساعت 21:46 تمام