۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 7100159
۰ نفر
نماینده مجلس: با همت و کار مضاعف برای تحقق شعار جهاد اقتصادی تلاش کنیم ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اجتماعی.جهاد اقتصادی.داخلی بیرجند - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با ادامه همت مضاعف و کار مضاعف باید برای تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری جهاد اقتصادی نامیده شده ، تلاش کنیم.
محمد کریم عابدی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ایران کشوری جوان است ،افزود: افرایش اشتغالزایی، اتمام طرحهای نیمه تمام ، واگذاری کارها به بخش خصوصی و سرعت دادن به اجرای اصل 44 قانون اساسی باید در سال جهاد اقتصادی بیشتر مد نظر قرار گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد، با تحقق شعار جهاد اقتصادی سال 90، بتوانیم فقر را از جامعه بزدائیم و یک زندگی شاداب و پر نشاط را با تامین حداقل نیازهای مردم برای آنها فراهم کنیم.
وی ادامه داد: باید با تهیه طرحهای مختلف توسط بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهها بر جهاد اقتصادی نظارت کرد تا از این طریق ثروت در جامعه تقسیم و به سمت مناطق محروم سوق داده شود.
نماینده مردم شهرستانهای فردوس ، سرایان ، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی از سال 89 به عنوان سالی تاریخی یاد کرد و گفت: در این سال که به نام همت مضاعف، کار مضاعف نامگذاری شده بود ملت بزرگ ایران در صحنه های مختلف سیاست داخلی و خارجی ، قیام ها و حفظ ارزشهای امام و انقلاب شان، گام های ارزنده ای برداشتند.
عابدی، موضع گیری ها و راهپیمایی در صحنه های مختلف در دفاع از انقلاب و نظام ، برنامه پنجم توسعه ، تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها و برخورد با اراذل و اوباش را نمونه ای از اقدامات ارزشمند مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه طی سال 89 ذکر کرد.
وی گفت: علاوه براین، اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، تکنولوژی های نوین، انجام سفرهای استانی و اتخاذ سیاست های خارجی درست توسط دولت دهم ، توانست اقتدار نظام و همت و کار مضاعف را به نمایش بگذارد.
وی بر مدیریت بانکها بویژه بانکهای خصوصی و نظارت بر شرکت های مسکن که پول مردم را در اختیار دارند تاکید کرد و افزود: باید در سال 90 که سال جهاد اقتصادی نامیده شده قوه قضائیه هم به سمت برخورد با زمین خواران و مفاسد اقتصادی گام های موثر بردارد زیرا زیر ساخت های آن نیز فراهم است.
وی انتخاب امسال به نام جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری را انتخابی به موقع و به جا دانست و یادآور شد: این انتخاب با توجه به اینکه برنامه پنج سال پنجم توسعه تصویب شده و بودجه سال 90 هم بودجه ای ارزشمند در بخش عمرانی و تملیک دارایی ها می باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.
او گفت: کشور اسلامی ما تاکنون علیرغم تحریم هایی که از سوی دشمنان صورت گرفته ، توانسته، مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند لذا امسال با وحدت و امنیتی که در کشور وجود دارد باید زمینه لازم را برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در راستای تحقق شعار جهاد اقتصادی فراهم کنیم.665 شماره 062 ساعت 13:52 تمام