ساخت مدرن ترین چاه پیمای نفتی خاورمیانه در کشور ،عیدی مردم ایران است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 اقتصاد.شرکت بهره برداری نفت.چاه پیما.عیدانه گچساران - مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت وگاز شهرستان گچساران گفت: ساخت و بهره برداری نخستین چاه پیمای نوین خاور میانه توسط متخصصان این شهرستان ،بزرگ ترین عیدی عرصه صنعت و تولید به مردم شهید پرور ایران اسلامی است .
ابوالحسن غلامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تحریم همه جانبه اقتصادی ایران اسلامی از سوی استکبار جهانی،خود باوری و خلاقیت در صنعت نفت کشور نهادینه و شکوفا شده است .
وی طراحی و ساخت چاه پیما ی بهره برداری شده در صنعت نفت گچساران را اعتماد به نفس، روحیه بسیجی و خلاقیت دانشمندان ایرانی عنوان یاد کرد و گفت: دستگاه تمام توماتیک مورد نظر به دست توانمند نیروهای داخلی بومی طراحی و با نازل ترین قیمت ممکن نسبت به مشابه خارجی بکار گرفته شده است وی بالا بودن ضریب اطمینان کاری،کاهش خطایی انسانی و بالا بودن سرعت کار در نمونه برداری و سنجش عمق چاه های نفتی را از عمده و یژگیهای این دستگاه تمام اتوماتیک عنوان کرد و گفت: قیمت تمام شده این دستگاه ساخته شده 160 هزار دلار است که قیمت نمونه مشابه خارجی آن بیش از 800 هزار دلار برآورد شده است .
غلامی،انجام آزمایش مشترک آب،گاز و نفت در اعماق مختلف چاه های نفتی را از دیگر فواید دستگاه چاه پیماه ساخته شده عنوان کرد و تصریح کرد: با طراحی و ساخت انبوه این دستگاه مدرن ،صنعت نفت کشور متحول خواهد شد.
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران عزم و تلاش نخبگان و کارکنان مجموعه نفت را زمینه ساز نهادینه شدن خودباوری در این صنعت دانست وی، عمر با برکت سه دهه نظام جمهوری اسلامی ایران را تاریخ تحول،پیشرفت و نوآوری در حوزه اکتشاف،استخراج،پالایش توسط فعالان صنعت نفت کشورمان ذکر کرد.
غلامی،تصریح کرد: از زمان ملی شدن صعنت نفت ایران،کشورهای غربی به شیوه های مختلف تلاش کردند تا مانع از تکامل و خودکفایی صنعت نفت ایران شوند که با خلاقیت و تلاس متخصصان کشورمان در این پیشرفت صنعتی اقتصادی مایوس و ناکام شدند.
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران ، وحدت و همدلی در مجموعه وزارت نفت و کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران را برای شکوفایی این صنعت یادآور شد و اظهارداشت: توانمندی متخصصان داخلی باعث شده تا این دانش بومی شود و همه کشورهای دنیا می توانند از این قابلیت استفاده کنند.
به گزارش ایرنا،مدرن ترین چاه پیمای نفتی خاور میانه ساخت متخصصان ایرانی ،همزمان با روز ملی شدن صنعت نفت ایران در چاه های نفتی شهرستان گچساران به بهره برداری رسید.
555/ 3404 شماره 018 ساعت 10:38 تمام