۱ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7100013
۰ نفر
زیرساخت های حمل و نقل در کشور باید سریع تر توسعه یابد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 اجتماعی.حمل و نقل.زیرساخت ها شیراز-نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها نیاز است زیرساخت های حمل و نقل سریع تر توسعه یابد تا افزایش قیمت ها فشار زیادی را متوجه مردم نکند.
جعفر قادری ، دوشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حمل و نقل درون شهری و هم برون شهری، طرحهای کلان و عمده ای دنبال می شود.
وی ادامه داد:قبلا فقط بحث تامین مالی طرحهای حمل ونقل عمومی توسط دولت دنبال می شد،الان درکنارتامین هزینه های حمل و نقل از طریق بودجه عمومی بحث فایننس خارجی و داخلی و فروش اوراق مشارکت، در کنار سایر روش های قبلی مورد استفاده قرار می گیرد.
قادری بیان داشت: تلاش ما بر این است که بتوانیم ظرفیت های جدیدی را در حوزه حمل و نقل کشور ایجاد کنیم .
وی ادامه داد: در استان فارس در پروژه های بین شهری بحث فایننس داخلی و خارجی در حال اجرایی شدن است و در شهر شیراز هم انجام خط دوم مترو شیراز و همچنین تجهیزات خط اول و دوم از طریق فایننس خارجی در حال پیگیری است.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال بحث مترو صدرا به شهر شیراز در بودجه سال 90 قرار گرفته و تلاش بر این است که بتوانیم یارانه ها و کمک هایی که در بودجه برای کمک به حمل و نقل عمومی پیش بینی می شود افزایش یابد.ک/3 7380 /675 شماره 015 ساعت 10:25 تمام