۱۴ آبان ۱۳۷۳،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7010592
۰ نفر
دو طرح جدید بیمه ایران بزودی در کشور اجرا می شود # تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی 14/8/73 مدیرعامل بیمه ایران اعلام کرد.. طرح بیمه اتش سوزی همگانی و طرح بیمه حوادث افراد خانوار بزودی در کشور اجرا می شود.
اقای علی موسی الرصا روز شنبه در مصاحبه خبرنگاران همچنین گفت .. بر اساس طرح بیمه اتش سوزی همگانی ارزش ساختمان و وسایل منزل با تعیین ارزش به وسیله صاحبان املاک بیمه خواهد شد .
وی افزود.. اگر ارزش ساختمان 10 میلیون ریال و ارزش وسایل منزل پنج میلیون ریال باشد مالک با پرداخت 7500 ریال در سال می تواند ملک و وسایل منزل را بیمه کند.
وی که به مناسبت 15 ابان سالروز تاسیس بیمه ایران سخن می گفت افزود.. بر اساس طرح بیمه حوادث افراد خانوار تمام افراد یک خانوار تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.
بگفته وی بر اساس این طرح بیمه سرپرست خانواده پنج میلیون ریال / بیمه همسر 5/2 میلیون ریال و بیمه هر فرزند یک میلیون ریال خواهد بود.
موسی الرصا اصافه کرد.. مبلغ پرداخت حق بیمه مردم برای سرپرست خانواده در سال 7000 ریال / برای پدر و مادر مجموعا ده هزار ریال و به ازای هر فرزند 1500 ریال می باشد.
مدیرعامل بیمه ایران در ادامه گفت .. با مذاکراتی که با وزارت راه و ترابری انجام شده بزودی با کلیه موتورلنج های باری که در سواحل جنوبی کشور به انتقال محموله اشغال دارند تحت پوشش بیمه ای مسئولیت قرار خواهند گرفت .
موسی الرصا افزود.. بیمه ایران بر تامین اجتماعی و تعاون ملی مردم تاکید دارد و خواهان گسترش فعالیتهای بیمه ای و همچنین گسترش فرهنک بیمه در کشور است .
وی گفت .. شرکت بیمه ایران در حال حاصر 16 میلیون دانش اموز را تحت پوشش بیمه ای قرار داده است . این پوشش بیمه شامل حوادثی است که در طول سال تحصیلی و در شبانه روز برای دانش اموز اتفاق می افتد.
بر اساس این پوشش بیمه ای غرامت قابل پرداخت برای فوت ناشی از حادثه 150 هزار تومان /غرامت نقص عصو 300 هزار تومان / هزینه پزشکی در هر مورد تا 70 هزار تومان و هزینه بیمارستانی که منجر به بستری شدن می گردد تا 40 هزار تومان می باشد.
بگفته موسی الرصا در حال حاصر بیش از 30 میلیون نفر از مردم کشور تحت پوشش بیمه ای شرکت بیمه ایران قرار دارند.

سرخط اخبار اقتصاد