۴ آذر ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7000797
۰ نفر
زلزله در اردن ناشی از آزمایش هسته ای اسراییل است # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 4/9/1374 در حالیکه وزارت جهانگردی اردن به مسافران خارجی اطمینان داده که زلزله هفته گذشته در بخشی از خاورمیانه برای آنان مشگل ساز نخواهدبود، خبرگزاری لیبی /جانا/ این زلزله راناشی از آزمایش هسته ای اسراییل در منطقه عقبه اعلام کرده است .
گزارش خبرگزاری فرانسه از امان ، به نقل از یک منبع وزارت جهانگردی اردن حاکی است مرکززلزله در بندر عقبه بوده است و میزان خساراتی که ببار آورده بسیارناچیزاست و نمی تواند موجب نگرانی مسافران خارجی و جهانگردان شود.
وزارت جهانگردی اردن بااشاره به توسعه صنعت جهانگردی در این کشور خاطرنشان ساخت که در حال حاضر چندین هتل و محل اقامت جهانگردان در دست احداث است و تلاش می شود که اماکن قدیمی کمتر مورد استفاده قرار گیرند.
بنابراین گزارش اردن درپی امضای موافقتنامه صلح بااسراییل ،صنعت جهانگردی خود را مورد توجه قرار داده است .
وزارت جهانگردی اردن اعلام کردکه طی ده ماه گذشته نزدیک به 930 هزار خارجی از این کشور دیدن کرده اند .
در همین حال خبرگزاری لیبی /جانا/ براساس گزارش های دریافتی اعلام کرد این زلزله ناشی از آزمایش هسته ای اسراییل در منطقه عقبه بوده است .
خبرگزاری لیبی که دیدگاه دولت این کشور رابیان می کند اعلام کردکه کارشناسان زمین شناسی بر این اعتقادند که حرکت زمین در روزهای چهار شنبه و پنج شنبه از نوع حلقوی بوده است و اینگونه تحرکات تکتونیک نمی تواند اززلزله ناشی شود/.

سرخط اخبار اقتصاد