۱۳ آبان ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6999322
۰ نفر
بیش از 60 درصد فلسطینیان ساکن نوار غزه بیکار هستند # تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/8/74 وزیرکار و امور اجتماعی دولت خود گردان فلسطین اعلام کرد که60تا65 درصد نیروی فعال نوار غزه بیکار هستند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه خانم انتیسار الوزیر گفت:میزان بیکاری در کرانه باختری به 32 در صد نیروی فعال رسیده و رشد بیکاری موجب گسترش فقر در میان ساکنان نواحی خود گردان شده است .
وی افزود: در حال حاضر 28 هزار خانواده در نوارغزه و کرانه باختری و 5 هزار خانواده شهید فلسطینی و نیز 2800 خانواده ای که مردان آنها در زندان اسراییل بسر می برند، توسط وزارت کار و امور اجتماعی دولت خود گردان فلسطینی حمایت مالی می شوند.
بیوه ابوجهاد به این نکته که ساف در حال حاضر بایک بحران مالی جدی روبرو است اشاره کرد و گفت : خانواده های فلسطینی مستقر در سوریه ، لبنان و اراضی اشغالی نیز بامشکل مالی مواجه شده اند.
ساف پس از پایان جنک خلیج فارس به خاطر حمایت از دولت عراق از کمک دولتهای عربی منطقه برخوردار نیست .عربستان در گذشته سالانه بالغ بر 86 میلیون دلار کمک مالی در اختیار ساف قرار می داد.
یاسر عرفات رییس حکومت خود گردان فلسطینی در نشست توسعه اقتصادی در خاورمیانه و شمال آفریقاکه اخیرا در امان برگزار شد ، از شرکت کنندگان خواست نسبت به تاسیس یک صندوق حمایت از فلسطین اقدام کنند.

سرخط اخبار اقتصاد